انتشارات: نگاهنگاه
نویسنده:

معرفی کتاب در حال کندن پوست پیاز اثر گونتر گراس

کتاب در حال کندن پوست پیاز، خودزندگی نامه ای نوشته ی گونتر گراس است که نخستین بار در سال 2006 وارد بازار نشر شد. گراس در این شرح حال خارق العاده، از دوران کودکی و زندگی در آپارتمانی کوچک در دانزیگ تا اواخر دهه ی پنجاه و زمان انتشار رمان «طبل حلبی» را به یاد می آورد. گراس در خلال جنگ جهانی دوم در پانزده سالگی برای پیوستن به نیروی دریایی دواطلب شد اما درخواست او مورد موافقت قرار نگرفت. او درعوض در دو سال بعد، به گردان حفاظتی حزب نازی پیوست. گراس سپس توسط نیروهای آمریکایی اسیر شد و هفته های آخر را در کمپ اسیران جنگی آمریکا گذراند. او بعد از جنگ تصمیم گرفت که به هنر روی آورد و به همراه همسر اولش به پاریس رفت و در آن جا مشغول نوشتن کتابی شد که بعدها نام او را به عنوان رمان نویسی بزرگ مطرح کرد.

کتاب در حال کندن پوست پیاز


ویژگی های کتاب در حال کندن پوست پیاز

گونتر گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1999

مشخصات کتاب در حال کندن پوست پیاز
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :964-351-378-5
تعداد صفحه :504
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2006
سری چاپ :2
نکوداشت های کتاب در حال کندن پوست پیاز
Grass's powerfully evocative memories are spellbinding.
خاطرات بسیار احساس برانگیز گراس، مسحورکننده است.
Publishers Weekly Publishers Weekly

An eloquent self-portrait.
خودنگاره ای زیبا و تأثیرگذار.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

An extraordinary memoir.
شرح حالی خارق العاده.
Book Browse

بخش هایی از کتاب در حال کندن پوست پیاز (لذت متن)
بعد از مرگش متوجه شدم، تازه آن هم غیرمستقیم از طرف خواهرم، که او به خاطر محافظت از دخترش، خود را تسلیم آن ها کرده بود. کلام، از توصیف آن قاصر بود.

خاطرات دوست دارند قایم موشک بازی کنند و بجهند و دور شوند. آن ها، اغلب به شکلی غیرضروری، جامه ای دیگر بر تن می کنند. خاطرات، خود را نقض می کنند.

خاطره، زمانی که از سوالات مکرر به ستوه می آید، مانند پیازی است که دوست دارد پوستش کنده شود تا بتوانیم حرف به حرف، چیزهای آشکار شده را بخوانیم.