کتاب در حال کندن پوست پیاز

Peeling the Onion
کد کتاب : 994
مترجم :
شابک : 978-9643513788
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 25 آذر

گونتر گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1999

معرفی کتاب در حال کندن پوست پیاز اثر گونتر گراس

کتاب در حال کندن پوست پیاز، خودزندگی نامه ای نوشته ی گونتر گراس است که نخستین بار در سال 2006 وارد بازار نشر شد. گراس در این شرح حال خارق العاده، از دوران کودکی و زندگی در آپارتمانی کوچک در دانزیگ تا اواخر دهه ی پنجاه و زمان انتشار رمان «طبل حلبی» را به یاد می آورد. گراس در خلال جنگ جهانی دوم در پانزده سالگی برای پیوستن به نیروی دریایی دواطلب شد اما درخواست او مورد موافقت قرار نگرفت. او درعوض در دو سال بعد، به گردان حفاظتی حزب نازی پیوست. گراس سپس توسط نیروهای آمریکایی اسیر شد و هفته های آخر را در کمپ اسیران جنگی آمریکا گذراند. او بعد از جنگ تصمیم گرفت که به هنر روی آورد و به همراه همسر اولش به پاریس رفت و در آن جا مشغول نوشتن کتابی شد که بعدها نام او را به عنوان رمان نویسی بزرگ مطرح کرد.

کتاب در حال کندن پوست پیاز

گونتر گراس
گونتر ویلهلم گراس، زاده ی ۱۶ اکتبر ۱۹۲۷ - درگذشته ی ۱۳ آوریل ۲۰۱۵، نویسنده، مجسمه ساز و نقاش آلمانی بود. او عضو برجسته گروه ۴۷ و از نویسندگان بزرگ و معروف آلمان بود.گونتر گراس، بازتاب صدای نسلی از آلمان ها بود که در زمان سلطه ی نازیسم بزرگ شده بودند. او خود را روایت گر تاریخ از نگاه پایین دستی ها می دانست. وی با رویکردی معترضانه و هشداردهنده همواره در تمام رویدادهای مهم سیاسی و ادبی آلمان حضور موثر داشت. در سال ۱۹۹۹، گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات شد. آکادمی نوبل سوئد هنگام اعلام نام او، دا...
نکوداشت های کتاب در حال کندن پوست پیاز
Grass's powerfully evocative memories are spellbinding.
خاطرات بسیار احساس برانگیز گراس، مسحورکننده است.
Publishers Weekly Publishers Weekly

An eloquent self-portrait.
خودنگاره ای زیبا و تأثیرگذار.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

An extraordinary memoir.
شرح حالی خارق العاده.
Book Browse

قسمت هایی از کتاب در حال کندن پوست پیاز (لذت متن)
بعد از مرگش متوجه شدم، تازه آن هم غیرمستقیم از طرف خواهرم، که او به خاطر محافظت از دخترش، خود را تسلیم آن ها کرده بود. کلام، از توصیف آن قاصر بود.

خاطرات دوست دارند قایم موشک بازی کنند و بجهند و دور شوند. آن ها، اغلب به شکلی غیرضروری، جامه ای دیگر بر تن می کنند. خاطرات، خود را نقض می کنند.

خاطره، زمانی که از سوالات مکرر به ستوه می آید، مانند پیازی است که دوست دارد پوستش کنده شود تا بتوانیم حرف به حرف، چیزهای آشکار شده را بخوانیم.