من چگونه اروین یالوم شدم

Becoming Myself: A Psychiatrist's Memoir

  • قیمت : ۳۹,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۳۱,۶۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب من چگونه اروین یالوم شدم اثر اروین دی. یالوم

کتاب من چگونه اروین یالوم شدم، اثری نوشته ی اروین دی. یالوم است که اولین بار در سال 2017 منتشر شد. یالوم در طول عمر حرفه ای خود، زندگی های بیشماری را مورد تحلیل و واکاوی قرار داده است. او این بار و در این شرح حال ژرف و تأثیرگذار، با نگاه تیزبین و درمانگرانه اش به خود نگاه کرده است. یالوم داستان خود را با یک کابوس آغاز می کند: زمانی که دوازده ساله است و با دوچرخه از خانه ی دختری با مشکل پوستی می گذرد. اروین مانند هر صبح، دختر را این گونه صدا می کند، «سلام سُرخَکی!» و امیدوار است که با او دوست شود. اما در رویای یالوم، پدر دختر به او می فهماند که سلام های روزانه اش باعث رنجش دخترک شده است. این اتفاق برای یالوم، نقطه ی آغاز احساس همدردی بود و او هیچوقت این درس را فراموش نکرد. با پیشروی در کتاب من چگونه اروین یالوم شدم، می توانیم ظهور متفکر خردمندی را به نظاره بنشینیم که آثارش، نقش فانوس دریایی را در آب های پرتلاطم زندگی بسیاری از افراد داشته است. این کتاب، فقط داستان زندگی یک مرد نیست و برداشت های یالوم از زندگی اش و فرآیند شکل گیری تفکرات این اندیشمند بزرگ، مخاطبین را دعوت می کند که به ریشه های زندگی خود بنگرند و درباره ی معنای زندگی شان تفکر کنند.

کتاب من چگونه اروین یالوم شدم


ویژگی ها کتاب من چگونه اروین یالوم شدم

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

مشخصات کتاب من چگونه اروین یالوم شدم
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-253-335-7
تعداد صفحه :440
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2017
سری چاپ :3
بیشتر بخوانید

آشتی با مرگ، تجویز دکتر اروین یالوم

اروین یالوم در کتاب هایش، روان درمانی، فلسفه و داستان گویی را در هم می آمیزد و معجونی درمانی را خلق می کند.

نکوداشت های کتاب من چگونه اروین یالوم شدم
With unrelenting honesty.
با صداقتی سختگیرانه.
New York Times Book Review New York Times Book Review

Yalom is an amazing storyteller, a gorgeous writer, a great, generous, compassionate thinker.
یالوم، داستان سرایی شگفت انگیز است، نویسنده ای جذاب و متفکری بزرگ، سخاوتمند و غمخوار.
Guardian Guardian

An innermost chronicle of Yalom's history, passions.
عمیق ترین تشریح از پیشینه و احساسات یالوم.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

بخش هایی از کتاب من چگونه اروین یالوم شدم (لذت متن)
ساعت سه صبح از خواب پریدم. بالشم از اشک خیس شده بود. به آرامی از رختخواب بیرون خزیدم تا مرلین بیدار نشود. به دستشویی رفتم. چشم هایم را خشک کردم و همان دستورالعمل هایی را که چهل سال است برای بیمارانم تجویز می کنم، خود انجام دادم؛ «چشم هات رو ببند، خوابت رو در ذهنت مرور کن و بعد هرچی را که در خواب دیدی یادداشت کن.»

با رمان «وقتی نیچه گریست» تا مدت ها روی ابرها زندگی می کردم و سروصداهای کتاب «گروه درمانی، از نظریه تا عمل» به زور مرا از آن بالاها به پائین کشید. چون بعد از گذشت ده سال، این کتاب واقعا نیاز داشت به روز شود. باید صفایی به سر و رویش می دادم تا بتواند به رقابتش با بقیه ی کتاب های دانشگاهی ادامه بدهد. تا یک سال و نیم بعد احساس می کردم یوغی به گردن بسته ام. هر روز مجبور بودم به کتابخانه ی دانشکده ی پزشکی استنفورد بروم و تحقیقات گروه درمانی یک دهه ی قبل را بازبینی کنم، آن هایی را که به موضوع کتاب ارتباط داشت به کتاب اضافه کنم و قسمت هایی را که دیگر به کار نمی آمد با غم و اندوه حذف کنم.

در تمام این مدت، از پس ذهنم، رمان دیگری داشت به بیرون تراوش می کرد. هر بار که دوچرخه سواری می کردم یا در لحظات آرام و ساکت قبل از خواب، روی شخصیت ها و طرح اصلی داستان کار می کردم. بعد از تمام شدن بازنگری کتاب گروه درمانی، خیلی زود نوشتن کتاب «دروغگویی روی مبل» را شروع کردم.