کتاب دلدار و دلباخته

She & he
کد کتاب : 11269
مترجم :
شابک : 9786004364041
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 255
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1859
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 28 تیر

معرفی کتاب دلدار و دلباخته اثر ژرژ ساند

ژرژ ساند نویسنده کتاب دلدار و دلباخته ، رمان نویس ، نمایشنامه نویس، روزنامه نگار و فعال اجتماعی است .امروز کتاب های پرشمار ساند کمتر خوانده می شود و او را بیشتر به دلیل سبک زندگی نامتعارف و روابط عاشقانهٔ متعددش می شناسند اما در سدهٔ نوزدهم او یکی از تأثیرگذارترین زنان زمانهٔ خود و مهم ترین نویسندهٔ زن فرانسه بود. در دههٔ سوم قرن نوزده او که از آثارش برای ترویج و آموزش اصلاحات سوسیالیستی استفاده می کرد، تصویر کلیشه ای از زنان، کارگران، دهقانان و طبقات فرودست را تغییر داد.

ژرژ ساند در سال ۱۸۳۳ با آلفرد دو موسه شاعر جوان فرانسوی آشنا شد و این آشنایی در زندگی روحی و در آثار هنرمند جوان عمیقا تأثیر کرد . مناسبات دوستانه آنان در آخر همان سال به روابط عاشقانه مبدل گردید.

کتاب دلدار و دلباخته ژرژ ساند در واقع شرح مناسبات عاشقانه ژرژ ساند و آلفرددوموسه است که به «عشاق ونیز» شهرت یافته اند. هنوز درست یک سال از مرگ موسه نگذشته بود که که ژرژ ساند نگارش آن را آغاز نهاد و در ظرف کمتر از یک ماه به پایان رسانید. این اثر نه آنقدر مطابق با واقع است که خاطراتش بتوان خواند و نه آنقدر دور از واقع که داستانش بتوان شمرد. خود ژرژ ساند مدعی است که در این کتاب مواردی چند از زندگی خویش را نه قلب یا مرتب بلکه فقط کتمان کرده است. دلدار و دلباخته ژرژ ساند حاوی تحلیل های روان شناسی باریک بینانه و نظریات بدیعی درباره هنر و تجلیات نبوغ و نقاشی های استادانه ای از طبیعت است.

کتاب دلدار و دلباخته

ژرژ ساند
آمانتین اُرُر لوسیل دوپَن (Amantine Aurore Lucile Dupin) و بعدتر بارونس دودوان (Baroness Dudevant) (پاریس، ۱ ژوئیه ۱۸۰۴–۸ ژوئن ۱۸۷۶)، که بیشتر با نام مستعار ژرژ ساند (George Sand) شناخته می‌شود، رمان‌نویس رمانتیک، نمایشنامه‌نویس، روزنامه‌نگار، اصلاح‌طلب اجتماعی و خاطره‌نگار فرانسوی بود.امروز کتاب‌های پرشمار ساند کمتر خوانده می‌شود و او را بیشتر به دلیل سبک زندگی نامتعارف و روابط عاشقانهٔ متعددش می‌شناسند اما در سدهٔ نوزدهم او یکی از تأثیرگذار...