کتاب آخرین فرصت تغییر

This Changes Everything
سرمایه داری در تقابل با شرایط اقلیمی
کد کتاب : 11786
مترجم :
شابک : 9786009561810
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 755
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب آخرین فرصت تغییر اثر نائومی کلاین

کتاب «آخرین فرصت تغییر» برای اولین بار در سال 2014 به بازار نشر وارد شد ، در این کتاب درباره این موضوع که چگونه بنیادگرایی بازار محور از همان نخستین لحظه های حضورش به شکلی نظام مند دست به کار ایجاد اختلال در واکنش جمعی نسبت به تغییرات اقلیمی بوده، مطالب چندانی نوشته نشده است.

از این رو، نویسنده در این کتاب جهان بینی مبتنی بر بازار آزاد و مصرف گرایی ناشی از آن را بررسی می کند و بیان می دارد که نظام اقتصادی و نظام سرمایه داری در جنگ با یکدیگر هستند.

نویسنده کاستن مصرف منابع از سوی انسان ها را راه حل پیشگیری از فروپاشی شرایط اقلیمی می داند. توجه کردن به حقوق بومیان و حق بازسازی از دیگر راهکارهای پیشنهاد شده در این کتاب است.

کتاب آخرین فرصت تغییر

نائومی کلاین
نائومی کلاین، زاده ی 8 می 1970، روزنامه نگار و فعال اجتماعی کانادایی است که بیشتر به خاطر تحلیل ها و نقدهایش بر جهانی سازی شرکتی شناخته می شود. کلاین در مونترال به دنیا آمد و در دانشگاه تورنتو در رشته ی روزنامه نگاری تحصیل کرد. او با چاپ مطالبی در یک روزنامه ی دانشجویی، نوشتن را با سمت سردبیر آغاز نمود. کلاین پس از سال سوم دانشگاه، انصراف داد تا به شغلی پیشنهادی در «گلوب اند میل» تورنتو بپردازد و سپس سردبیری نشریه ی «دیس» را بر عهده گرفت. او در سال 1995 به دانشگاه تورنتو بازگشت اما پیش از آن ...
دسته بندی های کتاب آخرین فرصت تغییر