کاندید

Candide

  • قیمت : ۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: توستوس
نویسنده:

معرفی کتاب کاندید اثر ولتر

کتاب کاندید، رمانی فلسفی نوشته ی ولتر است که اولین بار در سال 1759 به چاپ رسید. داستان جذاب این رمان به ماجراجویی های پوچ و اغراق شده ی مردی جوان به نام کاندید می پردازد که به اجبار به ارتش می رود، شلاق می خورد، مورد خیانت و دزدی قرار می گیرد، از معشوقه اش کانگاند جدا می افتد و توسط عاملین تفتیش عقاید شکنجه می شود. کاندید پس از تجربه کردن و دیدن مصیبت ها و رنج های فراوان، به تدریج (برخلاف آموزه های معملمش پانگلوس) درمی یابد هر اتفاقی که می افتد، همیشه لزوماً بهترین اتفاق نبوده است. کاندید و دوستانش پس از ماجراها و فراز و نشیب های متعدد، درنهایت مشغول کار بر روی مزرعه ای کوچک می شوند و متوجه می شوند که راز خوشبختی، خیلی ساده تر و به ظاهر بی اهمیت تر از این حرف هاست؛ فلسفه ای که در حمایت از بنیادی ترین نوع عمل گرایی و واقع بینی، خوشبینی های افراطی و افکار متافیزیکی را رد می کند.

کتاب کاندید


ویژگی های کتاب کاندید

جزو فهرست برترین آثار فلسفی گودریدز

مشخصات کتاب کاندید
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-96524-0-5
تعداد صفحه :136
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1759
سری چاپ :4
نکوداشت های کتاب کاندید
Filled with wit, intelligence, and an abundance of dark humor.
سرشار از لطافت طبع، هوشمندی و شوخی های تاریک.
Barnes & Noble

Stunning.
خیره کننده.
Redbook

Voltaire’s satiric masterpiece.
شاهکار هجوآمیز ولتر.
Penguin Random House Penguin Random House

بخش هایی از کتاب کاندید (لذت متن)
چون در دوران کودکی چیزی نیاموخته بود لاجرم چیزی هم از تعصبات و اوهام نمی دانست؛ و چون قوه دراکه او بر اثر تعالیم غلط کژی نیافته بود همچنان راست و مستعد به جا مانده بود. او اشیاء را همچنان که هستند می دید و حال آنکه ما بر اثر افکاری که در کودکی به مغزمان فرو می کنند اشیاء را غیر از آنچه هستند می بینیم.

به جای نظریه پردازی درباره ی کار، کار را عملا آغاز کنیم و این تنها راه قابل تحمل کردن زندگی است.

طی این مدت، یکصد بار تصمیم به خودکشی گرفته ام، اما باز زنده بودن را دوست می دارم. این ضعف ننگ آلود یعنی تمایل به زنده ماندن، شاید زیان بارترین تمایلات بشر باشد.