کتاب بی سوادی که حساب و کتاب سرش می شد

Die Analphabetin, die rechnen konnte
کد کتاب : 12980
مترجم :
شابک : 978-6002294517
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 428
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

نامزد دریافت جایزه ی اسپک سیورز سال 2014

معرفی بی سوادی که حساب و کتاب سرش می شد اثر یوناس یوناسن

وناسن در این رمان ماجرای یک دختر اهل آفریقای جنوبی را روایت می کند که در دوران نژادپرستی حکومت این کشور طی ماجرایی یاد می گیرد بمب اتم درست کند.
رمان با مهاجرت این دختر به سوئد و اتفاق هایی عجیب ادامه پیدا می کند که به شدت طنزآلود و در عین حال تاریخی است.
یوناسن که داستان نویسی را دیر آغاز کرد، خیلی زود به شهرت دست یافت. او با تکیه بر آدم ها وماجراهای تاریخی، به ساختن فضاهایی می پردازد که انواع تناقض های رفتاری و جنون روایی موجود در آن باعث شده او را صاحب نوعی جدید از ادبیات طنز بدانند.
«بی سوادی که حساب و کتاب سرش می شد» پر است از این خرده روایت ها: کمونیستی که زیر مجسمه لنین له می شود. نیروهای پلیسی که در درگیری با یک انبار بالش خالی تلفات می دهند! مردی که تمام عمرش برای نابودی سلطنت در سوئد نقشه می کشد و دو جاسوس اسرائیلی که دست آویز یک اشتباه پستی قرار گرفته اند... اشتباهی که بمبی مخفی را به جای چند کیلو گوشت خشک به سوئد می فرستد!

کتاب بی سوادی که حساب و کتاب سرش می شد

یوناس یوناسن
یوناس یوناسن، زاده ی 6 جولای 1961، روزنامه نگار و نویسنده ی سوئدی است.یوناسن در شهر وکشو در جنوب سوئد به دنیا آمد. او پس از مطالعه ی زبان های سوئدی و اسپانیایی در دانشگاه گوتنبرگ، به عنوان روزنامه نگار در یکی از روزنامه های وکشو مشغول به کار شد. یوناسن در سال 1996، شرکت رسانه ای خود را تأسیس کرد اما در سال 2003 و پس از دو عمل جراحی کار را رها کرد و شرکتش را فروخت.یوناس یوناسن نوشتن اولین کتاب خود را در سال 2007 به پایان رساند.