اضطراب موقعیت

Status Anxiety

  • قیمت : ۲۴,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۹,۲۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: میلکانمیلکان
مترجم: سید حسن رضوی
نویسنده:

معرفی کتاب اضطراب موقعیت اثر آلن دوباتن

کتاب اضطراب موقعیت، اثری نوشته ی آلن دوباتن است که نخستین بار در سال 2004 انتشار یافت. هر کسی که تا به حال به خاطر یک تماس بی پاسخ یا انواع و اقسام استرس های دیگر، شب را با بی خوابی سپری کرده، بهتر است که فوراً مشغول مطالعه ی این کتاب آموزنده و ارزشمند از دوباتن شود. دوباتن، استاد بلامنازع تشریح تمدن امروزی و مشکلات ناشی از آن، در این کتاب بر مطالبه ی پایان ناپذیر آدم ها برای رسیدن به جایگاه و موقعیت مناسب تمرکز کرده است. این نویسنده ی پرطرفدار به منظور توضیح نظریه ی خود، از تاریخ غرب و اندیشه ی چهره هایی تأثیرگذار همچون سنت آگوستین، ماکیاولی و آنتونی رابینز بهره می گیرد. کتاب اضطراب موقعیت، اثری بسیار سرگرم کننده و خردمندانه است که مثل تمامی آثار آلن دوباتن، می تواند تغییری ماندگار در زندگی مخاطبین خود به وجود آورد.

کتاب اضطراب موقعیت


ویژگی ها کتاب اضطراب موقعیت

فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

مستندی درباره ی این کتاب در سال 2004 ساخته شده است.

مشخصات کتاب اضطراب موقعیت
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-7845-74-5
تعداد صفحه :230
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2004
سری چاپ :3
بیشتر بخوانید

آلن دوباتن چگونه زندگی شما را دگرگون می کند؟

آلن دوباتن، فیلسوف و نویسنده ی سوئیسی-انگلیسی همواره به دنبال پاسخی برای مهمترین پرسش های زندگی انسان بوده است.

نکوداشت های کتاب اضطراب موقعیت
An informative joy to read.
اثری لذت بخش و آموزنده.
The Seattle Times

Lively and provocative.
سرزنده و برانگیزاننده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

An intelligent breath of fresh air.
نفسی از هوای تازه ی خرد.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

بخش هایی از کتاب اضطراب موقعیت (لذت متن)
تصمیم به فاصله گرفتن از افراد، لزوما با بی میلی کامل نسبت به معاشرت با دیگران، هم تراز نیست و شاید فقط نشان دهنده ی عدم رضایت فرد از اشیا و افراد پیرامون باشد. افراد بدبین، درنهایت، فقط آرمان گراهایی با استانداردهای بیش از اندازه بالا هستند.

می توان گفت که دو داستان عشقی بزرگ، زندگی هر فرد بزرگسال را تعریف می کند. اولین داستان، جست و جوی ما برای عشق جنسی، به خوبی شناخته و تعریف شده است. خیال و هوس های آن، اسکلت موسیقی و ادبیات را می سازد و از نظر اجتماعی پذیرفته و ارج نهاده می شود. دومین داستان، جست و جوی ما برای دریافت عشق از جهان، افسانه ای اسرارآمیز و شرم آورتر است، اگر به آن اشاره شود معمولا با عباراتی نیشدار و تمسخرآمیز بیان می شود. مانند چیزی که عمدتا توجه افراد حسود یا دارای کمبود را جلب می کند، در غیر این صورت میل به موقعیت تنها در معنای اقتصادی آن تفسیر می شود. با وجود این، جدیت داستان دوم به هیچ وجه کمتر از داستان اول نیست. پیچیدگی اش کمتر نبوده، اهمیت یا جهان شمول بودن آن کمتر نیست و درد شکست در آن هم به هیچ وجه کمتر نیست. در اینجا هم شکست عشقی وجود دارد.

هر بار که آرزوی داشتن چیزی خارج از توانمان را داریم، با وجود تمام داشته ها و امکاناتمان، فقیرتر می شویم.