فقط پتی

Just Patty

مشخصات کتاب فقط پتی
مترجم :پوران لشینی ابیان
شابک :978-964-442-873-9
قطع :رقعی
تعداد صفحه :266
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1911
نوع جلد :سلفونی
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :6 خرداد

اثری از جین وبستر، نویسنده پرفروش ادبیات کلاسیک آمریکا

معرفی کتاب فقط پتی اثر جین وبستر | ایران کتاب

کتاب فقط پتی، رمانی نوشته ی جین وبستر است که اولین بار در سال 1911 انتشار یافت. این اثر که ششمین رمان وبستر به حساب می آید، داستان دختری جوان به نام پتی را روایت می کند. پتی و بهترین دوستانش، کانی و پریسیلا، بسیار شوکه می شوند وقتی می فهمند که قرار است سال آینده در مدرسه ی شبانه روزی سِینت اورسولا، با یکدیگر هم اتاق نباشند. پتی تصمیم گرفته جلوی این اتفاق را بگیرد و به همراه دو دوست خود، نقشه هایی می کشد تا آن ها دوباره بتوانند سال تحصیلی را در کنار یکدیگر بگذرانند. داستان علاوه بر پرداختی مرکزی به زندگی پتی، گریزهایی به زندگی دخترانی دیگر همچون کانی، پریسیلا و سایر همکلاسی هایشان نیز می زند. رمان فقط پتی، داستانی به یاد ماندنی درباره ی دوستی، بازیگوشی و بزرگ شدن در اوایل دهه ی 1900 میلادی است.

کتاب فقط پتی

نکوداشت های کتاب فقط پتی
Full of fun.
سرشار از لذت.
Loyal Books

Amusing.
سرگرم کننده.
Many Books

Exhilarating.
بسیار هیجان انگیز.
Bookdaze

قسمت هایی از کتاب فقط پتی (لذت متن)
مادر خانم مورفی یک سالخورده ی احساساتی با کلام و اطوار دلکش نسل گذشته ی مردمان ایرلند بود. پتی او را سودمندترین عضو خانواده می دانست. از لحاظ خوش صحبتی. پتی همیشه دوست داشت که او صحبتش را با داستان هایی از دوران جوانی اش شروع کند، زمانی که خدمتکار یک بانو در قصر لرد استرلینگ در کانتی کلر بود و توماس فلنیگان جوان آمد و او را با خود به آمریکا برد تا به او کمک کند آینده اش را بسازد. توماس اکنون پیرمردی خمیده و مبتلا به رماتیسم بود، اما در چشمان آبی مشتاق و لبخند ایرلندی اش، مادربزرگ هنوز هم جوانکی را که به او اظهار عشق می کرد، می دید.

جدا کردن ما بعد از سه سال که باهمدیگر بودیم، توهین است! تاره ما امسال به اندازه ی سال پیش افتضاح نکرده بودیم، پارسال بیشتر دخترها دردسرساز بودند، البته شیطانی و شرارت ما پارسال یکجورایی چشمگیر بود! اما در سه هفته ی آخر خیلی خوب بودیم!

این قلب توست. آن را قفل شده نگه دار تا مردی از راه برسد که کلیدش را دارد.