کتاب رنگین کمان

The Rainbow
کد کتاب : 480
مترجم :

شابک : 978-600-97207-5-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 632
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1915
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

معرفی کتاب رنگین کمان اثر دیوید هربرت لارنس

کتاب رنگین کمان که آکنده است از تصویرسازی ها و استعارات دینی و متافیزیکی، داستان سه نسل از خانواده ی برانگون و شروع نزول زندگی روستایی آن ها در مواجهه با صنعتی شدن انگلیس را روایت می کند. این رمان همچنین، نهی شده ترین تابوهای زمانه ی خود را مورد کنکاش قرار داده و با نگاهی دقیق، به ارزش ها و ضدارزش های جنسیتی یک خانواده می پردازد و عوامل تأثیرگذار در ازدواج و عشق فیزیکی را در قالب داستانی فراموش نشدنی بررسی می کند. رنگین کمان با بینش جلوتر از زمانه و پیش گویانه ی خود، پس از انتشار در انگلیس در سال 1915 ممنوع اعلام شد و برای مدتی طولانی در آمریکا هم، فقط نسخه ی تغییر یافته ی آن در دسترس بود. داستان کتاب، به دوره ای حدودا 65ساله از دهه ی 1840 تا 1905 می پردازد و نشان می دهد که چگونه روابط انسانی و عاطفی اعضای خانواده ی برانگون در رویارویی با صنعتی شدن فزاینده ی بریتانیا رو به تغییر می گذارد.

کتاب رنگین کمان

دیوید هربرت لارنس
دیوید هربرت لارنس معروف به دی اچ لارنس، زاده ی 11 سپتامبر 1885 و درگذشته ی 2 مارس 1930، نویسنده، شاعر، نقاش، مقاله نویس بریتانیایی و یکی از معتبرترین چهره های ادبیات زبان انگلیسی بود.لارنس در خانواده فقیری در شهر ایستوود ناتینگهام شایر در سال ۱۸۸۵ میلادی دیده به جهان گشود. وی پس از مدتی آموزگاری در سال ۱۹۱۱، نخستین داستان خود را به نام طاووس سفید نوشت. پس از آن، او در سال ۱۹۱۹ به اروپا و استرالیا و آمریکا سفر کرد و در این مدت داستان های بسیاری منتشر کرد که از میان آنها می توان به پسرها و عاشق...
نکوداشت های کتاب رنگین کمان
A visionary novel, considered to be one of Lawrence’s finest.
رمانی پیش گویانه، در زمره ی بهترین آثار لارنس.
Barnes & Noble

With complete and exquisitely organized insights.
با بینش هایی بی نقص و به شکل زیبایی سازمان یافته.
Thoughtco

A century on, The Rainbow’s emotional frankness moves, shocks and exhilarates.
پس از گذشت یک قرن، صداقت و بی پردگی رنگین کمان، تکان دهنده، شوکه کننده و لذت بخش است.
Telegraph Telegraph

قسمت هایی از کتاب رنگین کمان (لذت متن)
چرا، آه چرا آدم باید بزرگ شود و این مسئولیت سنگین و کرخت کننده ی سپری کردن زندگی ای ناشناخته را به ارث ببرد؟ برآمده از هیچ تا برای خود چیزی بسازد!

اما با داشتن آزادی بیشتر، او فقط به شکل عمیق تری از خواسته ی بزرگ آگاه شد. او چیزهای زیادی می خواست. او می خواست کتاب های بزرگ و زیبا را بخواند و با آن ها ارزشمندتر شود؛ او می خواست چیزهای زیبا را ببیند و لذت آن ها را تا ابد با خود داشته باشد.

کلماتشان، تنها تصادف هایی در سکوت مشترک بود.