کتاب هم رنگ جماعت

The Conformist
کد کتاب : 136978
مترجم :
شابک : 978-6001042478
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1403
سال انتشار میلادی : 1951
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 تیر

معرفی کتاب هم رنگ جماعت اثر آلبرتو موراویا

هم رنگ جماعت آشکارا رمانی چند وجهی است داستان سفر ماه عسلی در پاریس، ماجرای یک قتل حکومتی، شرح حال یک مرد و توصیف یک عصر و یک جامعه اما با نگاهی دقیق تر در می یابیم که این رمان به ویژه تصویر شخصیت و نگرش اخلاقی خاص عصر ماست؛ هم رنگ جماعت و همرنگی با جماعت قهرمان قرن گذشته فردی شورشی بود، کسی که میخواست متمایز باشد مخالفت کند و با دیگران متفاوت باشد به گفته ی موراویا، در عوض قهرمان عصر ما هم رنگ جماعت است یعنی کسی که میل به سازگاری دارد. البته ورای معنایی که داستان در یک بافت دقیق سیاسی مطرح میکند در سطح ادبی، رمان ارائه دهنده ی تصویری واقعی و ملموس از تقابل بین تمدن عقلانی و تمدنی تحت سلطه ی بی نظمی ای است که در درجه اول اخلاقی است به این ترتیب، در این داستان مضمون بزرگ موراویایی از رابطه ی بین انسان و جامعه پدید می آید، مضمونی فرافکنانه و آرامش بخش که در آن واحد اشکال ممکن فرم و موضوع را گرد می آورد تا به هنر تبدیل کند.

کتاب هم رنگ جماعت

آلبرتو موراویا
آلبرتو موراویا، زاده ی 28 نوامبر 1907 و درگذشته ی 26 سپتامبر 1990، رمان نویسی ایتالیایی بود.موراویا در رم به دنیا آمد. او در کودکی به بیماری سل استخوانی مبتلا شد و تا بیست سالگی با آن دست و پنجه نرم کرد. موراویا به دلیل بیماری، تحصیلات منظمی نداشت اما وقت خود را با مطالعه می گذراند. او در سال 1941 با الزا مورانته ازدواج کرد و در سال 1962 از او جدا شد. موضوعات اصلی آثار او، جنسیت، بیگانگی و هستی گرایی بود. موراویا می گوید: «در سال 1943 ابلاغی با دستوری محکم و قاطع صادر شد که دیگر به هیچ عنوان ...
قسمت هایی از کتاب هم رنگ جماعت (لذت متن)
مارچلو برای نخستین بار علاوه بر احساس محبت صادقانه ی همیشگی به جولیا، به او احساس ترحم کرد فهمید که هنوز فرصت برای عقب نشینی باقی است و برای گذراندن ماه عسل به جای رفتن به پاریس جایی که باید مأموریت خود را انجام دهد، میتوانند به جای دیگری بروند. پس از آن به وزارتخانه خواهد گفت که از انجام این مأموریت خودداری میکند. اما همان لحظه متوجه شد که چنین چیزی ناممکن است. این مأموریت احتمالا محکم ترین، مسالمت آمیزترین و قاطع ترین گامی بود که میتوانست بردارد تا به طور قطع هم رنگ جماعت شود. ازدواج با جولیا، جشن عروسی مراسم مذهبی، اعتراف و عشای ربانی هم گامهایی در همین راستا بودند اما به نظرش آنها از اهمیت کمتری برخوردار بودند.