کتاب پنجره ی مخفی،باغ مخفی

Secret Window, Secret Garden

مشخصات کتاب پنجره ی مخفی،باغ مخفی
مترجم : احسان رئیسی
شابک : 978-9642431434
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1990
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 آبان

برنده ی جایزه ی برام استوکر 1990

معرفی کتاب پنجره ی مخفی،باغ مخفی اثر استیون کینگ

«پنجره ی مخفی، باغ مخفی» جدیدترین اثری است که نشر افراز از استیون کینگ منتشر و در دسترس مخاطبان ایرانی قرار داده است. این کتاب نیز همچون بسیاری از کارهای کینگ، در فضایی معماگونه و ترکیبی از واقعیت و وهم شکل می گیرد. اثر به واسطه ی اتفاقاتی که در بطن داستان شکل می گیرد، به ژانر وحشت نزدیک می شود. "مورتون رینی" نویسنده ای است که پس از جدایی از همسرش که به او خیانت کرده، در منطقه ای دور از شهر ساکن شده و به نوشتن پناه آورده. پر کردن دهان شخصیتی داستانی با عکس العمل های تند و صریح برای او با توجه به شغل و استعدادش، کار راحتی به نظر می رسد. حال تصور کنید چنین شخصیتی با شنیدن این جمله، از چرت بعدازظهر بیدار شود: (شما داستان من رو دزدیدید!)

با این دیالوگ چه تصوری از فردی که در آستانه ی در ایستاده و به نظر مورت بیشتر شبیه شخصیت های رمانی از فاکنر است، در ذهن او شکل گرفته ؟ اما چیزی که برای مورت مهم تر از این تصور است، متهم شدنش به سرقت ادبی است. آن هم توسط غریبه ای به نام "جان شوتر". عضو افتخاری انجمن دیوانگان شاخه ی می سی سی پی! مورت رینی ماجرا را جدی نمی گیرد تا در مقابل تهدیدهای جان شوتر گام به گام و در کمال آرامش و خونسری عملی شود. تنها راه اثبات اینکه داستان برای مورت رینی بوده، مجله ای قدیمی است که او داستانش را اولین بار در آن منتشر کرده. مورت برای گرفتن مجله، به خانه ی قدیمی خود (جایی که همسر سابقش در آن زندگی می کند می رود). اما اتفاق عجیبی در انتظار اوست. استیون کینگ در این رمان، تعلیق را به شکل جالبی وارد داستان می کند و این گونه به نظر می رسد حوادث داخل رمان، در زندگی واقعی مورت ریمی نیز در حال اتفاق افتادن است .
اگر مخاطب رمان های رازآلود با چاشنی وهم و وحشت باشید، این کتاب را زمین نخواهید گذاشت!

کتاب پنجره ی مخفی،باغ مخفی

استیون کینگ
استیون ادوین کینگ که به اختصار با نام استیون کینگ میان مردم شناخته می شود، نویسنده ی رمان و داستان های کوتاه است که در ۲۱ سپتامبر ۱۹۴۷ در ایالات پورتلند در آمریکا به دنیا آمد. استیون یکی از برترین نویسنده های قرن حاضر محسوب می شود. اغلب آثار کینگ در ژانر وحشت بوده و می توان گفت که او برترین نویسنده ی ژانر وحشت در حال حاضر به شمار می آید.کینگ در سال ۱۹۷۰ از دانشگاه شهر مین (مکان تولدش) فارغ التحصیل شد و از آن زمان به بعد شروع به نوشتن داستان نمود. ۴ سال بعد کینگ موفق به انتشار اولین رمان خود ب...
قسمت هایی از کتاب پنجره ی مخفی،باغ مخفی (لذت متن)
تاددونی با خودش فکر کرد، زنی که عشق او را ربوده، عشقی که همه ی وجود اوست، دیگر زن باارزشی نیست. بنابراین تصمیم گرفت او را بکشد. او این کار را در گوشه ی محل برخورد خانه و انبار که زاویه ی تندی داشت انجام می داد. جایی که زنش آن را باغ خود می نامید.

خانم گاوین با شتاب به طرف آشپزخانه آمد. اوضاع را برانداز کرد و گفت: «اوه، چیزی نیست. از جیغ ودادی که راه انداختین، فکر کردم گلوتون رو بریدین. یک کم برید اون ورتر، کمی جابه جا بشید، آقای رینی!»

او جابه جا شد، اولین کاری که خانم گاوین کرد این بود که دست نوشته را از روی پیشخوان برداشت و مجددا آن را در دستان مورت قرار داد. هنوز سالم بود. نوشابه به طرف دیگر سرازیر شده بود. زمانی مردی بود با حس شوخ طبعی بسیار بالا - هرچند او همیشه این گونه فکر می کرد- ولی وقتی الان به دسته کوچک کاغذ درون دستانش نگاه می کرد، تنها چیزی که توان گفتنش را داشت، طعنه ی طنزآمیزی بیش نبود. فکر کرد، نوشته مثل بچه گربه ی توی شعرهای کودکانه شده. هر کاری می کنی، دوباره برمی گرده سراغ خودت .