کتاب شکوفه های عناب

jujube's Blossom
کد کتاب : 13961
شابک : 978-6220100096
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 318
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 26 تیر

معرفی کتاب شکوفه های عناب اثر رضا جولایی

. رمانی دیگر از یکی از موثر ترین و نام دارترین نویسندگان معاصر ادبیات ایران که به روایتی تاریخی با حضور شخصیت هایی غیر واقعی در کنار شخصیت هایی حقیقی می پردازد و قصه ای از زندگی را با همه عناصر آن هم چون عشق و نفرت به تصویر می کشد. داستانی که گاه به گذشته و گاه به آینده پل می زند و ماجرای تاریخی قتل روزنامه نگاری آزادی خواه را با نمایش نمایی از روزگار و استبداد موجود روایت می کند.

کتاب شکوفه های عناب

رضا جولایی
رضا جولایی متولد سال 1329 در تهران است. کتاب‌های «حکایت سلسله پشت کمانان»، «جامه به خوناب»، «شب ظلمانی یلدا»، «حدیث دردکشان»، «تالار طرب‌خانه»، «جاودانگان»، «نسترن‌های صورتی»، «باران‌های سبز» و «سیماب و کیمیای جان» از آثار این نویسنده‌اند.
قسمت هایی از کتاب شکوفه های عناب (لذت متن)
آرام نداشتید. پشت هم سخن می گفتید. خشمگین بودید از بی عدالتی، زورگویی. مدت ها بود می دانستم با طبع سرکشی که دارید، در شغل دیوانی که به جز خط و ربط و سواد و سیاهه کرنش و چاپلوسی و تملق هم از اجزای آن است، دوام نمی آورید. شازده با چوب دستی نوکری را زده بود. نوکر ضجه زده و جرم ناکرده را به گردن نگرفته بود و شما طاقت نیاورده بودید. چوب را از دست شازده گرفته و خرد کرده بودید و جلو چشمان بهت زده ی حاضران و فریاد غضب آلود شازده از خانه بیرون آمده بودید. حالا می لرزیدید از خشم. از این بی عدالتی که دیده بودید و فریاد رسی نبود. نه عدلی، نه عدلیه ای. سعی کردم دلداری تان بدهم. خشم و خستگی از جان تان بیرون می ریخت، مثل زهرابه… تا آرام گرفتید و رفتید به گوشه اتاق و در خود فرورفتید.