کتاب فوت و فن بازنگری

Revision & self-editing
آموزش نویسندگی 8
کد کتاب : 14019
مترجم :
شابک : 978-0110305271
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 560
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب فوت و فن بازنگری اثر جیمز اسکات بل

"فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان" و که از مجموعه ی " آموزش نویسندگی 8" به قلم "جیمز اسکات بل" می باشد، اثری است که جنبه های رعب آمیز بازنگری و ویرایش رمان را از بین برده و نهایتا به شما این امکان را می دهد تا متن مورد نظرتان را کامل کنید. "فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان" اجازه می دهد که از خانه ی اول نگارش داستان و آغاز فرایند بازنگری شروع کنید. اکثر نویسندگان از این مرحله وحشت دارند اما "جیمز اسکات بل"، تکنیک های لازم را برای شروع فاز اولیه نگارش به شما آموزش می دهد، به طوری که به کمترین میزان بازنگری نیاز باشد. در کنار آن راهبردهایی برای ویرایش و یافتن موقعیت بهتری برای فروش ارائه می دهد.
با "فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان" خواهید آموخت که چطور نخستین پیش نویس را به یک اثر صیقل یافته ی نهایی تبدیل کنید که برای همیشه در ذهن خوانندگان جاودان شود. "جیمز اسکات بل" با تکیه بر تجربیات خود به عنوان یک رمان نویس و مربی، راهکارهایی را برای بازنگری در اولین خوانش و همچنین دستورالعمل هایی برای ویرایش با تمرکز بر عناصر منحصر به فرد رمان نظیر طرح داستان، ساختار، شخصیت ها، درون مایه، صداسازی، سبک، فضا و پایان رمان ارائه می کند. در "فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان" یاد می گیرید که چطور: پیش نویسی شفاف بنویسید، با تکمیل مهارت های خود به وسیله ی تمرینات دقیق، نهایت استفاده را از "فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان" ببرید و با استفاده از چک لیست بازنگری نهایی که شما را مستقیما به عناصر اصلی داستان متصل می کند، یک پیش نویس تکمیل شده را به طور سیستماتیک بازنگری کنید.
چه در فرایند نوشتن یک رمان جدید باشید، پیش نویسی کامل داشته باشید که نمی دانید با آن چه کار کنید و یا متنی رد شده دارید که نمی دانید چطور باید اصلاحش کنید، "فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان" راهنمایی های لازم را برای نوشتن و بازنگری همچون یک نویسنده ی حرفه ای به شما خواهد آموخت.

کتاب فوت و فن بازنگری

قسمت هایی از کتاب فوت و فن بازنگری (لذت متن)
ضربه نهایی؛ خوانندگان داستان می خواهند در انتهای داستان ضربه ای نهایی به آن ها وارد شود.پایان بندی بسیار مهم است.پایان عالی ممکن است کتابی ملال آور را نجات دهد.اگر داستانی عالی بخوانید که پیام آن شما را دلزده کند ، کل تجربه شما از خواندن کتاب بر باد می رود.در عین حال ، ضربه نهایی استعاره ای است از نبرد نهایی یا انتخاب نهایی که قهرمان داستان شما با آن رو در روست.