کتاب پیتر پن

Peter Pan
  • 20 % تخفیف
    قیمت : 15,000 | 12,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: قدیانی قدیانی
    نویسنده:
کد کتاب : 14631
مترجم :
شابک : 978-9645365231
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1904
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 10 خرداد

معرفی کتاب پیتر پن اثر جیمز بری

رمان «پیتر پن» داستانی است که دایم شما را غافل گیر می کند. «پیتر» پسری است که هیچ وقت بزرگ نمی شود. ماجرای سفر سحرآمیز کودکان به جزایر خیالی. جزایری که به گفته ی «بری»، نویسنده این کتاب، هرکسی ممکن است آن را ببیند.
هیچ کس به درستی نمی داند که «پیتر پن» کی متولد شد؛ و این عجیب است و آدم را غافل گیر می کند. البته سرو کله پسر سحرآمیزی که ادعا می کند همیشه کودک بوده، در نمایش نامه ها و داستان های قبلی «جیمز متیو بری» هم دیده می شد؛ اما مشخص نیست داستان کامل آن چه زمانی در ذهن «بری» شکل گرفته است.
و اما ماجراهای رمان «پیتر پن» از آنجا آغاز می شود که «پیتر» به خانه آقا و خانم دارلینگ پا می گذارد و سه بچه آن ها را با خود به سفری سحرآمیز و پرماجرا می برد؛ سفری که در آن بچه ها با موجودات عجیب و غریبی مثل پری ها و حتی گاه شخصیت های داستانی مثل دزد دریایی شروری، مانند کاپیتان هوک روبه رو می شوند.
اما نخستین بار خانم دارلینگ نام «پیتر پن» را در ذهن دخترش «وندی» پیدا می کند و عکس العملش این است:
خانم دارلینگ ابتدا او را نشناخت ولی وقتی به دوران کودکی اش فکر کرد، به یاد آورد که پیتر پنی را می شناخت که با پری ها زندگی می کرد. درباره اش قصه های عجیب و غریبی شنیده بود که مثلا وقتی کودکی می مرد، پیتر پن او را همراهی می کرد تا نترسد. آن زمان ها پیتر پن را باور داشت ولی از وقتی ازدواج کرده بود شک داشت که اصلا چنین کسی وجود داشته باشد!

کتاب پیتر پن

جیمز بری
سِر جیمز مَتیو بَری (به انگلیسی: Sir James Matthew Barrie) اولین بارونت (زادهٔ ۹ مه ۱۸۶۰، درگذشت ۱۹ ژوئن ۱۹۳۷) نویسنده و نمایش‌نامه‌نویس اسکاتلندی بود که برای ساخت شخصیت پیتر پَن در یادها مانده‌است. او فرزند کوچک یک خانوادهٔ بافنده بود، در اسکاتلند تحصیل کرد و پس از آن به لندن آمد، جایی که در آن به صورت حرفه‌ای به رمان و نمایش‌نامه‌نویسی پرداخت. در آنجا بود که او با پسرهای لوولِن دِیویس آشنا شد. این آشنایی الهام بخش او در نوشتن داستانی دربارهٔ یک پسر کوچک بود که ...