کتاب ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز

Big Ideas for Curious Minds

مشخصات کتاب ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز
مترجم :
شابک : 978-6004901512
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 177
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 فروردین

معرفی کتاب ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز اثر آلن دوباتن

کودکان گاهی اوقات بعضی از بزرگ ترین پرسش های زندگی را مطرح می کنند، در مورد زمان ، مرگ و میر ، خوشبختی و معنای زندگی. با این وجود ، غالبا کنجکاوی ذاتی آنها شکل نمی گیرد و با افزایش سن ، سوال از بین می رود. این کتاب با معرفی مفاهیم فلسفی در دسترس از 25 متفکر معروف ، به برخی از سوالات پیچیده تر آنها پرداخته است ، که در سناریوهای روزمره قابل مقایسه است. کتاب "ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز" نوشته آلن دوباتن در قالب پرسش و پاسخ تعاملی ارائه شده است تا ما را با چهره های برجسته فلسفه از سراسر جهان و از همه دوره ها آشنا کند و به ما نشان می دهد که چگونه ایده های آنها همچنان اهمیت دارد. با بحث در مورد برخی از پر جنب و جوش ترین و اساسی ترین ایده های فلسفی تاریخ ، این کتاب به عنوان مقدمه ای ایده آل برای موضوع و همچنین راهی جذاب برای باز کردن مکالمات بین کودکان و بزرگسالان در مورد بزرگترین سوالاتی است که همه ما با آن روبرو هستیم.

کودکان و نوجوانان فیلسوف به دنیا می آیند. بی آنکه کسی تشویق شان کند، بعضی از بزرگ ترین پرسش های زندگی را مطرح می کنند. کتاب ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز می کوشد غریزۀ فلسفی طبیعی ما را به کار بگیرد و با معرفی و توضیح بعضی از درخشان ترین ایده های فلسفی آن را پرورش بدهد. این کتاب ما را به دیدار با شخصیت های پیشگام فلسفه از سراسر جهان و از همۀ دوره ها می برد و کمک می کند مسائل زندگی را بهتر درک کنیم و در حل آن ها مهارت بیشتری کسب کنیم.

ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز چندی در فهرست کتاب های پرفروش آمازون جای گرفت و روزنامهٔ گاردین آن را بهترین کتاب سال ۲۰۱۸ برای نوجوانان اعلام کرد. این کتاب، که شور و تحسین زیادی را برانگیخته، برای گروه های سنی مختلف مناسب است.

کتاب ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز

آلن دوباتن
آلن دوباتن، زاده ی 20 دسامبر 1969، نویسنده ی سوییسی/انگلیسی است.دوباتن در زوریخ به دنیا آمد. پدرش که در مصر به دنیا آمده بود، به سوییس مهاجرت کرد و از موسسان یک شرکت سرمایه گذاری شد و بعد از آن، ثروت هنگفتی به دست آورد. او یک خواهر دارد و دوازده سال اول زندگی اش را در سوییس گذرانده است.دوباتن برای تحصیل، به مدرسه ای شبانه روزی در آکسفورد فرستاده شد و زبان انگلیسی را آموخت. او در رشته های تاریخ و فلسفه تحصیل کرد و مقطع دکتری را در رشته ی فلسفه ی فرانسه در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما به خاطر ن...
نکوداشت های کتاب ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز
An ideal introduction to philosophy, as well as a charming way to open up conversations between adults and children about the biggest questions we all face ... Big Ideas for Curious Minds is especially and unreservedly recommended for family, school, and community library collections.
مقدمه ای ایده آل برای فلسفه ، و همچنین راهی جذاب برای باز کردن مکالمه بین بزرگسالان و کودکان در مورد بزرگترین سوالاتی که همه ما با آن روبرو هستیم ... ایده های بزرگ برای ذهن های کنجکاو. برای کتابخانه های خانوادگی ، مدرسه و جامعه توصیه می شود.
Midwest Book

The first book for children from The School of Life seeks to connect young readers to influential thinkers … The volume distills “big ideas” from 25 heavy-hitting philosophers … into simple precepts. Each idea sits in a dedicated chapter, presented in a conversational style … and explained with accessible scenarios. A useful … introduction to emotional intelligence via philosophical thought
اولین کتاب برای کودکان از مدرسه زندگی می کوشد خوانندگان جوان را به متفکران تأثیر گذار متصل کند ... "ایده های بزرگ" شامل نگاه 25 فیلسوف بزرگ به برخی از سوالات روزمره است. . هر ایده در یک فصل اختصاصی قرار می گیرد ، به سبک مکالمه ارائه می شود ... و با سناریوهای در دسترس توضیح داده می شود. مقدمه ای مفید برای معرفی هوش هیجانی از طریق تفکر فلسفی.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب ایده های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز (لذت متن)
اما هر چقدر هم که مدل موی تان را تغییر بدهید یا لباس ها و اخم و لبخند خود را به شکل دیگری دربیاورید، یک چیز تا حد زیادی قطعی باقی می ماند و تغییر نمی کند: دیگران قادر نخواهند بود فقط با نگاه کردن به شما بفهمند واقعا که هستید. علتش این نیست که دیگران کودن هستند و عقل شان نمی رسد _ علتش این است که شناخت درون آدم ها همیشه بسیار سخت است. ایرادی ندارد که گاهی این موضوع آدم را کمی غمگین کند. ولی قضیه این است که شما انتخاب نمی کنید که چه جور دیده شوید، بلکه دیگران شما را با ظاهرتان قضاوت می کنند. آنها مو یا بینی یا پاهایتان را می بینند و فقط با همین ها در مورد شما نظر می دهند. علت اینکه مردم در مورد ظاهر خودشان نگران اند، همین است _ چون این واقعیت تلخ را می دانند که دیگران آنها را از روی ظاهرشان قضاوت می کنند. خیلی منصفانه نیست، اما این اتفاق همیشه می افتد. بامزه اینجاست که این اتفاق برای همه می افتد. هرکس در قالب بدنی جای داده شده که انتخاب خودش نبوده. این انتخاب ما نیست که چطور به نظر می رسیم؛ با این حال، همچنان به قضاوت درباره دیگران ادامه می دهیم انگار از ظاهرشان معلوم می شود که چه جور آدم هایی هستند. اگر این واقعیت را به خاطر داشته باشیم که درون آدم ها ممکن است با آنچه در ظاهر به نظر می رسند خیلی فرق داشته باشد، می توانیم با دیگران مهربان تر و خوش رفتارتر باشیم. کسی که خیلی باهوش و کسل کننده به نظر می رسد، چه بسا آدم بامحبت و شوخی طبعی باشد؛ کسی که خیلی پیر و کند است ممکن است خوب به یاد داشته باشد که دوران کودکی چه حال و هوایی دارد؛ کسی که مدام شوخی و مزه پرانی می کند، ممکن است حرف های خیلی مهمی برای گفتن داشته باشد؛ کسی که واقعا خوشگل است ممکن است در دل احساس کند زشت و غمگین است؛ کسی که خیلی موفق به نظر می رسد ممکن است احساس کند واقعا آدمی شکست خورده است. نمی توانید فقط با نگاه کردن به آدم ها به آنها بگویید حقیقتا کی هستند. گرچه، یک چیز هست که می دانید: آنها همه مثل شما هستند، چون در باطن، با آن چیزی که از قضا از بیرون به نظر می رسند متفاوت اند.