سه دختر حوا

Three Daughters of Eve

معرفی کتاب سه دختر حوا اثر الیف شافاک | ایران کتاب

کتاب سه دختر حوا، رمانی نوشته ی الیف شافاک است که نخستین بار در سال 2016 وارد بازار نشر شد. زنی ثروتمند به نام پِری در مسیر رفتن به یک مهمانی در استانبول است که گدایی سعی می کند کیفش را بدزدد. در کشمکشِ بین پری و گدا برای تصاحب کیف، عکسی از درون آن بر روی زمین می افتد؛ عکسی از سه زن جوان در کنار استاد دانشگاهشان. این عکس، خاطره ای از گذشته و از عشقی قدیمی را زنده می کند که پری مدت ها تلاش کرده بود فراموش کند. او یاد خاطرات دوران تحصیل در آکسفورد می افتد؛ زمانی که تنها هجده سال داشت، اولین بار بود که به خارج از کشور می رفت و با استاد حیرت انگیز و عصیانگرش و کلاس دگرگون کننده ی او درباره ی خدا آشنا می شد. خاطره ی دو دوست صمیمی پری، یعنی شیرین و مونا، بحث هایشان درباره ی مذهب و فمینیسم و البته اتفاقی که باعث شد میانشان فاصله بیفتد نیز، از ذهنش می گذرد.

کتاب سه دختر حوا


ویژگی های کتاب سه دختر حوا

الیف شافاک از پرفروش ترین نویسندگان ترکیه

مشخصات کتاب سه دختر حوا
انتشارات:نشر نون
مترجم :
نویسنده :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-7141-86-1‬
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2016
تعداد صفحه :448
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب سه دختر حوا
A rich and moving story.
داستانی غنی و تکان دهنده.
Barnes & Noble

Shafak’s ambitious and intriguing novel.
رمان بلندپروازانه و هیجان انگیز شافاک.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A fascinating tale.
داستانی حیرت آور.
The Seattle Times

بخش هایی از کتاب سه دختر حوا (لذت متن)
او تمام احساساتش را با یک خمیر چسبناک قاطی کرد و در خیالش آن را روی خدا ریخت. بفرمایید، پخت! در تنور ذهنش، به آرامی پف کرد، وسطش ترک خورد و گوشه هایش سوخت. زمانی که دوستانش به راحتی و سبکی بادبادک هایی بودند که هوا می کردند... نازپری نلبنتگلو، کودکی به شدت احساساتی و درون گرا، سخت به دنبال خدا بود.

خدا، هزارتویی بود بدون نقشه؛ دایره ای بود بدون مرکز؛ تکه هایی از یک پازل بود که به نظر می رسید هیچ وقت درست در کنار هم قرار نمی گیرند.

اگر تمایلی به تغییر نداری، وارد بحث های فلسفی نشو.