کتاب شکسپیر معاصر ما

Shakespeare Our Contemporary
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 64,000 | 54,400 تومان

  • موجود
  • انتشارات: بیدگل بیدگل
    نویسنده:
کد کتاب : 15513
مترجم :
شابک : 978-6005193435
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 529
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1961
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 28 مرداد

معرفی کتاب شکسپیر معاصر ما اثر یان کات

"پیتر بروک" و "چارلز ماروویتز" از جمله بسیاری از کارگردانانی هستند که خود را به "جان کوت" مدیون می دانند ، شباهت هایی بین موقعیت شکسپیر و آن ها در زندگی مدرن و جوانه های حیاتی مفهوم مرحله جدید نمایش می یابند و از زمان ظهور کتاب "شکسپیر معاصر ما" در سال 1961، این کتاب به نوزده زبان ترجمه شده است ، خوانندگان این کتاب به همین ترتیب واکنش های خود را در مورد شکسپیر گسترده تر و غنی تر کردند. "مری مک کارتی" این اثر را "بهترین ، زنده ترین و رادیکال ترین کتاب درباره شکسپیر حداقل در یک نسل" نامید.

کتاب شکسپیر معاصر ما

یان کات
یان کات (Jan Kott‏؛ ۲۷ اکتبر ۱۹۱۴ – ۲۳ دسامبر ۲۰۰۱) نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، و روزنامه‌نگار اهل لهستان بود. او نزدیک به یک دهه بعد از قدرت گرفتن اتحاد جماهیر شوروی، طرفدار اصلی استالینیسم لهستان بود، کات در سال ۱۹۵۷ از عضویت در حزب کمونیست به خاطر اکتبر ۱۹۵۶ لهستان کنار گذاشته شد. او در سال ۱۹۶۵ به آمریکا رفت. او به خاطر تاثیرگذاری‌هایی که در تولیدات غربی مربوط به شکسپیر در نیمه دوره قرن بیستم داشته‌است شناخته شده‌است.
قسمت هایی از کتاب شکسپیر معاصر ما (لذت متن)
در کجای جهان نیمه ی دوم قرن بیستم می توان جایگاه مناسبی یافت که از فراز آن بتوان شکسپیر را با نهایت طراوت، ارتباطات و معناهای حیات بخشی که برای دوران ما دارد فهمید و مورد تفسیر مجدد قرار داد؟