انتشارات: نیماژنیماژ
مترجم:
نویسنده:

معرفی کتاب نویسنده پشت پرده اثر فیلیپ راث

کتاب نویسنده پشت پرده، رمانی نوشته ی فیلیپ راث است که اولین بار در سال 1985 منتشر شد. در اواسط دهه ی 1970 میلادی، رمان نویسی آمریکایی به نام نیتن زوکرمن در تلاش برای یافتن دست نوشته های منتشر نشده ی یک نویسنده، به پراگِ تحت اشغال نیروهای شوروی می رود. او در سرزمینی که تحت خفقان شدید ناشی از یک حکومت کمونیستی تمامیت طلب قرار گرفته، مشکلاتی را به چشم می بیند که از بی عدالتی های سازمان یافته نشأت می گیرند و با مشکلات خودش متفاوت هستند. او همچنین در نویسندگانی که خیلی زود با آن ها وارد ماجراجویی هایی عجیب و مخاطره آمیز می شود، اراده ای محکم و دلگرم کننده برای انجام کارهایی قهرمانانه را کشف می کند.

کتاب نویسنده پشت پرده


ویژگی های کتاب نویسنده پشت پرده

فیلیپ راث از پرفروش ترین نویسندگان آمریکا

مشخصات کتاب نویسنده پشت پرده
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-367-128-7
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1985
تعداد صفحه :183
سری چاپ :2
نکوداشت های کتاب نویسنده پشت پرده
A startling story.
داستانی خیره کننده.
Goodreads

One of Roth's most brilliant and funniest works.
یکی از درخشان ترین و بامزه ترین آثار راث.
Newsweek Newsweek

It is the best of Roth.
راث در اوج توانایی های خود.
The New York Times Book Review

بخش هایی از کتاب نویسنده پشت پرده (لذت متن)
از منهتن وحشت داشت، اما بوستون مسکوی اونه، فردا می ره اون جا. فکر می کنه تو کمبریج خیلی بهش خوش می گذره. اما من از اون مهمونی های شام بیزارم. ترجیح می دم به جاش با اسبه حرف بزنم.

من عاشق او بودم! بله، احساسم نسبت به این مرد چیزی کمتر از عشق نبود، بدون هیچ توهمی: عشق به بی تعارف بودن کلامش، دقت وسواس گونه، بی پیرایگی، و بیگانگی و سردی اش؛ عشق به نمود یافتن بی امان ذره های خویشتن کودکانه و پرعطش و پرشورش که پنداری در برابر نسیم باد افشان می شد؛ عشق به آن لجبازی و یکدنگی هنری و ظن و تردید نسبت به تمام چیزهای دیگر؛ و عشق به جذابیتی مدفون و نهفته، که او به من اجازه داده بود فقط یک نظر آن را ببینم. بله، تنها چیزی که لونوف می بایست می گفت، این بود که حتی اسبی هم ندارد که با آن حرف بزند، و همین مرا تحت تأثیر قرار داد.

عذرخواهی نکن مگر این که مطمئن باشی دفعه ی بعد نمی گذاری چنین اتفاقی بیفتد.