کتاب در باب طبیعت انسان

on Human Nature

مشخصات کتاب در باب طبیعت انسان
مترجم :
شابک : 978-964213221-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 96
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1851
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

ترجمه جلد دوم از کتاب The essays of Arture Schopenhauer

معرفی کتاب در باب طبیعت انسان اثر آرتور شوپنهاور

کتاب «در باب طبیعت انسان» نوشته ی «آرتور شوپنهاور» یکی از بزرگترین فلاسفه ی اروپا و ترجمه ی «رضا ولی یاری» است. در باب طبیعت انسان مجموعه ی کوچکی از نوشته های مختلف شوپنهاور درباره ی طبیعت بشر، اخلاق، حقوق و سیاست است. این مجموعه بعد از مرگ شوپنهاور منتشر شده است. در این کتاب محتوای مقالات شوپنهاور تحت این عنوان دسته بندی شده اند: «طبیعت بشری»، «حکومت»، «اراده ی آزاد و تقدیریاوری»، «شخصیت» و «غریزه ی اخلاقی و تاملات اخلاقی». نمی توان از محققان و علاقه مندان به فلسفه بود و از آثار شوپنهاور به واسطه ی تاثیرگذاری آن بر بسیاری حوزه ها ازجمله هنر، روانشناسی و ادبیات چشم پوشی کرد. این کتاب به دلیل کم حجم و خواندنی بودن از زمان انتشار توجه علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده است.

این مقالات برگرفته از فصول در باب اخلاق و در باب حقوق و سیاست و بخشی از متعلقات شوپنهاور و نوشته هایی است که پس از مرگ وی انتشار یافته اند. بیلی ساندرز( مترجم انگلیسی در باب طبیعت انسان) در این کتاب نیز همچون کتاب های قبلی خود برخی عبارات را که به نظرش مهجور یا فاقد جذابیت عمومی می رسیدند حذف کرده است. برای سهولت کار، فصول اصلی را به بخش هایی تقسیم کرده و عناوینی به این بخش ها داده است. همچنین عنوانی برای کتاب برگزیده که بیانگر گستره ی واقعی این بخش ها باشد. در این کتاب، بیش از اخلاق و سیاست، خود طبیعت انسان از وجوه مختلفش مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب در باب طبیعت انسان

آرتور شوپنهاور
آرتور شوپنهاور، زاده ی سال 1788 و درگذشته ی سال 1860، فیلسوفی آلمانی و یکی از بزرگترین اندیشمندان اروپا بود.شوپنهاور در شهر دانزیگ از پدری هلندی و مادری آلمانی به دنیا آمد. پدرش بازرگان بود اما او رغبتی به تجارت نداشت و به تحصیل علم بیشتر علاقه بود. شوپنهاور 17 سال بیشتر نداشت که پدرش خودکشی کرد و بعد از آن مادرش به وایمار رفت.او در دانشگاه ابتدا به تحصیل طب پرداخت، سپس به علوم طبیعی و بعد از آن، به فلسفه روی آورد. شوپنهاور در سال 1813 با نوشتن رساله ای درباره ی فلسفه از دانشگاه ینا، مدرک دکت...