کتاب راهنمای فیلمنامه نویس

The Screenwriter's Workbook

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 25,000 | 21,250 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیلوفر نیلوفر
    نویسنده:
مشخصات کتاب راهنمای فیلمنامه نویس
مترجم :
شابک : 964-5675-06-5‬7800
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 230
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1984
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

معرفی کتاب راهنمای فیلمنامه نویس اثر سید فیلد

سید فیلد،یکی از نظریه پردازان آمریکایی سینما در حوزهٔ فیلمنامه نویسی بود. او کتاب های گوناگونی دربارهٔ نحوهٔ نگارش فیلمنامه به تحریر درآورده است و هم اکنون فیلمنامه نویسان زیادی در سراسر دنیا از سرمشق سید فیلد در فیلمنامه نویسی تبعیت می کنند. الگوی سید فیلد هم اکنون یکی از رایج ترین الگوهای فیلمنامه نویسی در هالیوود است. سید فیلد پیش از مرگش در دانشگاه جنوب کالیفرنیا در بخش نگارش حرفه ای فیلمنامه مشغول به تدریس بود.
اصلی ترین سرمشقی که سیدفیلد پدید آورده مربوط به ساختار سه پرده ای در فیلمنامه است. او یک فیلم ۱۲۰ دقیقه ای را به سه بخش به ترتیب ۳۰، ۶۰ و ۳۰ دقیقه ای تقسیم می کند و در هر بخش وظایفی را به عهدهٔ فیلمنامه نویس می گذارد. مثلا در ۱۰ دقیقهٔ اول باید شخصیت ها معرفی شوند و فیلم تماشاگر را جذب کند. به همین ترتیب نقاط عطف، بحران ها، موانع، نقطه اوج و حل و فصل هرکدام شیوه و جای به خصوصی در فیلمنامه دارند. دکتر مایکل بتی دانشمند آلمانی علوم رسانه ای، فیلمساز و متخصص بازی های رایانه ای، روش فیلد را وارد علوم رسانه ای کرد و به صورت یک تز برای دانش رسانه های دیداری درآورد.

کتاب راهنمای فیلمنامه نویس

سید فیلد
سیدنی الوین فیلد، زاده ی 19 دسامبر 1935 و درگذشته ی 17 نوامبر 2013، فیلمنامه نویس برجسته و نویسنده ای آمریکایی بود. فیلد در هالیوود کالیفرنیا به دنیا آمد و تحصیلات خود را در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی گذراند.او پس از تحصیل، به تدریس فیلمنامه نویسی در دانشگاه کایفرنیای جنوبی پرداخت. فیلد همچنین نویسندگی و تولید سریال های تلویزیونی زیادی را در کارنامه ی خود دارد.سید فیلد در 77 سالگی در خانه اش درگذشت.