کتاب موتورهای مرگبار

Mortal Engines
(رویدادنگاری شهر گرسنه 1)
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 45,000 | 40,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: پرتقال پرتقال
    نویسنده:
کد کتاب : 22723
مترجم :
شابک : 978-6004624329
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 26 تیر

نامزد جایزه ادبی کاستا (ویت برد)

نامزد جایزه کتاب نوجوانان رود آیلند سال 2006

برنده جایزه کتاب Nestlé Smarties سال 2002

معرفی کتاب موتورهای مرگبار اثر فیلیپ ریو

در روزگاری که شهرهای متحرک برای بقا به دنبال شکار یکدیگر هستند، لندن که دیگر ابهت گذشته را ندارد به منظور برگرداندن خود به قلمرو شکارگاه بزرگ، شهرک کوچک سالت هوک را که با سرعت صد و بیست کیلومتر بر ساعت در حرکت است، تعقیب می کند و موفق به فتح آن می شود. در این میان تام که بدون اجازه ی سرپرستش کارش را ترک کرده است، تنزل مقام پیدا کرده و به شکمبه منتقل می شود؛ جایی که در آن شهرک های شکار شده را اوراق می کنند.
تام قهرمان خود، تدیوس ولتناین را که از زباله گردی به جایگاه مشهورترین باستان شناس لندن و سرمورخ رسیده است، در شکمبه ملاقات می کند و در کمال ناباوری جان او را که توسط یک دختر به نام هستر شاو تهدید شده نجات می دهد. پسرک پس از تعقیب هستر و دیدن قیافه ی وحشتناک او، توسط ولنتاین به سرزمین بیرون که دخترک نیز در آن سقوط کرده، پرتاب می شود و پس از آشنایی با هستر کم کم به نقشه های شوم رهبران لندن پی می برد.

کتاب موتورهای مرگبار

فیلیپ ریو
فیلیپ ریو (Philip Reeve‎؛ زادهٔ ۲۸ فوریهٔ ۱۹۶۶) یک نویسنده، پدیدآور اهل بریتانیا است. رمان موتورهای مرگبار اثر وی است.رمان وی در سال 2007، Here Lies Arthur، بر اساس افسانه پادشاه آرتور، برنده مدال کارنگی، جایزه ای که بهترین کتاب کودک سال را که در انگلستان منتشر شده است، می شناسد.