کتاب پان

Pan
کد کتاب : 274
مترجم :
شابک : 978-964-7703-59-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1894
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1920

معرفی کتاب پان اثر کنوت هامسون

شکارچی و افسر سابق ارتش، ستوان توماس گلان، در کلبه ای جنگلی به همراه سگ وفادارش، آسوپ، زندگی می کند. توماس پس از دیدار با ادواردا، دختر یکی از تجار در شهری نزدیک، بسیار شیفته و عاشق می شود، اما نه او و نه ادواردا قادرند تا عشق دیگری را نسبت به خود درک کنند. گلان که تحت فشار جامعه و مردم محل زندگی ادواردا قرار گرفته، قبل از ترک آن محل، درگیر چندین و چند اتفاق تراژیک می شود. کنوت هامسون در رمان شگفت انگیز خود به نام پان، تحلیلی غزل گونه و تأثیرگذار از عشق و نقاط تاریک ذهن بشر به مخاطب خود عرضه کرده است. قدرت و استعداد کم نظیر نثر هامسون در رمان پان هویداست و خوانندگان این اثر، پس از آشنایی با شخصیت های داستان، تا مدت ها جزئیات و فراز و فرودهای زندگی آن ها را از یاد نخواهند برد.

کتاب پان

کنوت هامسون
کنوت هامسون در ۴ اوت ۱۸۵۹ در خانواده ی فقیر و روستایی در شمال نروژ متولد شد.بیست و دو ساله بود که وطن خویش، نروژ را ترک گفت و به آمریکای شمالی رفت. از سال ۱۸۸۳ به بعد حرفه ی اصلی خویش را نویسندگی قرار داد و به تدریج آثاری منتشر کرد.با انتشار رمان روانکاوانه و نیمه خودزندگی نامه ی گرسنه در سال ۱۸۹۰، شهرت هامسون به اوج رسید. برخی منتقدین، فرانتس کافکا را در نوشتن داستان کوتاه هنرمند گرسنه متأثر از این رمان می دانند. در سال ۱۹۲۰ هامسون برنده ی جایزه ی نوبل در ادبیات گردید که نگارش رمان حماسی میو...
نکوداشت های کتاب پان
With beautiful descriptions of nature.
با توصیفانی زیبا از طبیعت.
Hamsun Senteret

Knut Hamsun is the father of postmodern literature.
کنوت هامسون، پدر ادبیات پست مدرن است.
Guardian Guardian

Beautifully written.
با نگارشی زیبا.
World Literature Forum

قسمت هایی از کتاب پان (لذت متن)
زندگی، درون خودتان است که منبع اندوه یا شادی است.

آدم وقتی با شماست، هر لحظه می تواند منتظر بدترین چیزها باشد.

فراموش نکن، برخی کم می بخشند اما [همان کم]برایشان بسیار است، برخی دیگر همه چیز را فراهم می کنند، اما برایشان هیچ هزینه و زحمتی نداشته است؛ در این صورت چه کسی بیشتر بخشیده است؟