جهان آخر

The Last World

  • قیمت : ۱۶,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۲,۸۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب جهان آخر اثر کریستف رانس مایر

در رمان جهان آخر که به عنوان شاهکاری مدرن و یکی از مهم ترین رمان های عصر حاضر به حساب می آید، مردی به دنبال اطلاعاتی درباره ی اووید، شاعر رومی تبعید شده به کرانه ی دریای سیاه، و شاهکار در آتش سوخته ی او می رود. این مرد درمی یابد که شخصیت و داستان های اووید در طول زمان دچار تغییرات شگرفی شده و به مانند تکه های پازل، در سرنخ های متعددی پخش شده اند. رانس مایر، نویسنده ی این اثر، دنیایی خیال انگیز و متفاوت خلق کرده که در آن، دنیای باستان و قرن بیستم درهم می آمیزند. رمان جهان آخر، تریلری فیلسوفانه، هیجان انگیز و ژرف به حساب آمده و خواننده را با خود به دنیایی تحت حاکمیت اسطوره ها می برد؛ دنیایی رو به زوال که هر لحظه می توان در آن انتظار وقوع وقایع آخرالزمان را داشت. رمان جهان آخر به تبعید، سانسور عقاید و نابودی کره ی زمین پرداخته و به عنوان داستانی فرهنگی و سیاسی، بسیار دغدغه مند و بی حد و مرز جلوه می کند.

کتاب جهان آخر


ویژگی ها کتاب جهان آخر

برنده ی جایزه ی بهترین ترجمه ی اشلگل-تییک سال 1991

مشخصات کتاب جهان آخر
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
تعداد صفحه :324
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :1988
شابک :978-600-705-802-2
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب جهان آخر
Beautifully evocative.
به شکل زیبایی برانگیزاننده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A modern masterpiece.
شاهکاری مدرن.
Library Journal Library Journal

Graceful.
باشکوه.
LOS ANGELES TIMES LOS ANGELES TIMES

بخش هایی از کتاب جهان آخر (لذت متن)
اکو بلند گفت پس از طوفانی که در راه است و همه چیز را نابود خواهد کرد، از مشتی سنگ نسلی نو سر برمی دارد، ناسو این آینده را در یک روز زمستانی از شعله های آتش برای او پیشگویی کرده است، از هر سنگ دانه یک غول.

در این زمان، چوپان داشت رویای گاوش را می دید و مرد رومی رویای چوپان را؛ و ماه و کوه ها خیال هایی واهی بودند.

وقتی که موسیقی ناگهان قطع شد و سایه ای بر در ناسو افتاد، به سوی در خزید و تبر افتاده روی زمین را برداشت و به سوی هیولای خفته جهید. و ضربه زد.