کتاب تاملات نابهنگام

Untimely Meditations
کد کتاب : 28713
مترجم :
شابک : 978-9649396729
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 404
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1876
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

معرفی کتاب تاملات نابهنگام اثر فردریش نیچه

کتاب «تأملات نابهنگام» اثری نوشته ی «فردریش نیچه» است که نخستین بار در سال 1876 به انتشار رسید. چهار مقاله ی موجود در این کتاب که همگی موضوع و لحن متفاوتی دارند اما به شکل ساختاری به هم مرتبط هستند، از آثار اولیه ی «نیچه» به شمار می آیند و دربردارنده ی بخش هایی از ایده هایی هستند که بعدها در فلسفه ی «نیچه» به تکامل رسید. «نیچه» در هر مقاله، جنبه هایی از فرهنگ و هنر مدرن را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. او در مقاله های اول، سوم و چهارم، یک شخص را به عنوان نماد یا تأثیری عمده بر عصر مدرن مورد توجه قرار می دهد و نقدی فلسفی را درباره ی هر کدام ارائه می کند. دو مقاله ی نخست به شکلی آشکار، مجادله آمیز و انتقادی هستند در حالی که دو مقاله ی دیگر، لحنی غیرخصمانه و حتی گاها تمجیدکننده دارند.

کتاب تاملات نابهنگام

فردریش نیچه
فریدریش ویلهلم نیچه، زاده ی 15 اکتبر 1844 و درگذشته ی 25 آگوست 1900، فیلسوف، شاعر، منتقد ادبی، آهنگساز آلمانی و استاد لاتین و یونانی بود.نیچه در شهر کوچک روکن واقع در لایپزیک پروس به دنیا آمد. او در ابتدا در مدرسه ای عمومی و پس از آن در مدرسه ای خصوصی مشغول به تحصیل شد.نیچه پس از فارغ التحصیلی در سپتامبر 1864، به امید رسیدن به سمت کشیش پروتستان، در دانشگاه بن به تحصیل الهیات و فیلولوژی کلاسیک مشغول شد. نیچه پس از یک ترم تحصیل، به مطالعات الهیاتی خویش پایان داد و ایمان و اعتقادات مسیحی خویش را...
دسته بندی های کتاب تاملات نابهنگام
نکوداشت های کتاب تاملات نابهنگام
Key documents for understanding the development of Nietzsche's thought.
متونی مهم برای درک مسیر گسترش اندیشه ی «نیچه».
Amazon Amazon

Sarcastic, witty, and profound.
طعنه آمیز، با لطافت طبع، و ژرف.
Performance Philosophy

A fascinating portrait of the younger Nietzsche.
تصویری شگفت انگیز از «نیچه ای» جوانتر.
Audible

قسمت هایی از کتاب تاملات نابهنگام (لذت متن)
مشخصه ی فرهنگ جدید ما این است که بنیاد آن بر علم نهاده شده است و روح آن، همان استفاده ی ابزاری و کاربردی از علم است. در حالی که استفاده ی ابزاری به سبعیت می انجامد و علم، انسان زنده ی خلاق را به جسد مومیایی شده ی بی تحرکی تبدیل می کند!

باور عام در آلمان، سخن از نتایج شوم و مخاطره آمیز جنگ را-به ویژه جنگی که به پیروزی منجر شده باشد-تقریبا تحریم می کند.

کدام یک از شما حاضر است، با علم به این که «قدرت، شر است»، از قدرت چشم بپوشد؟