کتاب ذن در هنر نویسندگی

Zen in the art of writing
کد کتاب : 35059
مترجم :
شابک : 978-9642533602
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 110
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1973
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ذن در هنر نویسندگی اثر ری بردبری

"هر روز صبح من از رختخواب می پرم و روی مین زمینی قدم می گذارم. مین زمین من هستم. پس از انفجار ، بقیه روز را با جمع کردن قطعات دوباره کنار هم می گذرانم. اکنون نوبت شما است. پرش!" شوق و شور.
در این کتاب پرشور «ذن در هنر نویسندگی» ، ری بردبری تجربه و هیجان یک عمر نوشتن را به اشتراک می گذارد. در اینجا نکاتی کاربردی در مورد هنر نوشتن از یک استاد کار وجود دارد - همه چیز ، از یافتن ایده های اصلی تا توسعه لحن و سبک خود - و همچنین داستان زندگی قابل توجه خود بردبری به عنوان یک نویسنده پرکار رمان ، داستان ، شعر ، فیلم ها و نمایش ها. ذن در هنر نوشتن چیزی فراتر از یک دستورالعمل راهنمای نوشتن برای نویسنده احتمالی است: این یک جشن مربوط به خود نوشتن است که نویسندگی را در شما تحریک می کند. در آن ، بردبری ما را تشویق می کند که مسیر منحصر به فرد غرایز و اشتیاق خود را به مکانی که نبوغ درونی ما در آن زندگی می کند ، دنبال کنیم و او نشان می دهد که موفقیت به عنوان یک نویسنده به این بستگی دارد که شما یک موضوع را به خوبی بشناسید: زندگی خود.
ری بردبری که در 5 ژوئن 2012 در سن 91 سالگی درگذشت ، در بیش از هفتاد سال شغلی ، نسل خوانندگان را به رویا ، فکر و خلق الهام داد. بردبری یکی از مشهورترین نویسندگان عصر ما بود ، نویسنده ای توانا و متشکل از صدها داستان کوتاه و نزدیک به پنجاه کتاب ، و همچنین تعداد زیادی شعر ، مقاله ، اپرا ، نمایش ، تله نمایش و فیلمنامه. از آثار پیشگامانه وی می توان به فارنهایت 451 ، تواریخ مریخ ، مرد مصور ، شراب قاصدک و چیزی که بد این شکل می آید ، اشاره کرد. او نمایشنامه را برای اقتباس فیلم کلاسیک جان هاستون از موبی دیک نوشت و نامزد جایزه اسکار شد. او شصت و پنج داستان خود را برای تئاتر تلویزیونی ری بردبری اقتباس کرد و برای تله نمایش درخت هالووین برنده جایزه امی شد. او دریافت کننده مدال 2000 بنیاد ملی کتاب برای سهم برجسته در نامه های آمریکایی ، مدال ملی هنر 2004 و استناد ویژه جایزه پولیتزر 2007 از جمله بسیاری از افتخارات بود.

کتاب ذن در هنر نویسندگی

ری بردبری
ری داگلاس بردبری، زاده ی ۲۲ اوت ۱۹۲۰- درگذشته ی ۵ ژوئن ۲۰۱۲) شاعر آمریکایی و نویسنده ی گونه های فانتزی، وحشت و علمی-تخیلی است. بردبری را در ایران بیشتر به خاطر اثر مشهورش، فارنهایت ۴۵۱، می شناسند. اثر مشهور دیگر وی، حکایت های مریخ است.وی تا کنون ۳۰ کتاب و بیش از ۶۰۰ داستان کوتاه نوشته است. او از جمله نخستین کسانی است که جایزه-ی استاد بزرگ را که انجمن نویسندگان علمی تخیلی آمریکا به پاس یک عمر فعالیت موفقیت آمیز در زمینه-ی داستان نویسی علمی-تخیلی اعطا می کرد، به دست آورد.
قسمت هایی از کتاب ذن در هنر نویسندگی (لذت متن)
اگر بی بهره از شور و عشق و لذت می نویسی، نیمچه نویسنده ای؛ یعنی یک چشمت متوجه بازار فروش و استقبال مشتری است و یک گوش را چنان به محافل آوانگارد سپرده ای و از خودت چنان غافل مانده ای که دیگر خود را به جا نمی آوری، چون که نویسنده قبل از هر چیز باید برانگیخته شده باشد، باید آکنده از تب و شوق باشد، بدون چنین نیرویی بهتر است برود دنبال میوه چینی یا فعلگی که قطعا برای سلامتی جسمی اش هم بهتر است. آخرین بار کی قصه ای نوشتید که عشق یا نفرت راستین شما بر صفحه ی کاغذ راه پیدا کرد؟ آخرین بار کجا جرئت یافتید تا اعتقادهای شدید مطلوبتان را رها کنید تا همچون صاعقه بر صفحه کاغذ بکوبند؟ بهترین و بدترین چیزها در زندگی شما چیست و کی خیال دارید آن ها را به زمزمه یا فریاد ادا کنید؟

مثلا قشنگ نیست که آخرین شماره مجله‎ی هارپرز بازار را که در اتاق انتظار دندانپزشک داشتید ورق می زدید به کناری بیندازید و بدوید به سراغ ماشین تحریرتان و با خشمی آکنده با خنده بتازید و به اسلوب بازی ابلهانه و گاهی واقعا شوک دهنده گرداننده های این مجله حمله کنید؟ یک بار شماره ای از این مجله به دستم رسید که در آن عکاس های مجله با احساس منحرفی که از مساوات بین تیپ و طبقه های مختلف آدم ها دارند، بار دیگر اهالی محل را در پس کوچه ای در پورتوریکو به صورت دکور به کار گرفتند و در برابر این افراد، مانکن های اسکلت واره مجله برای خانم های خواننده لاغر و استخوانی در سالن های مجلل شان ژست گرفتند. دیدن این عکس ها مرا چنان به خشم آورد که به سوی ماشین تحریرم به جای رفتن، دویدم و داستان کوتاه آفتاب و سایه را نوشتم که در آن یک پیرمرد پورتوریکویی، صحنه های عکسبرداری مجله را خراب می کند!