کتاب تا پایان زمان

Until the End of Time
ذهن، مادّه، و کنکاش ما برای معنی در جهانی در حال تکامل
کد کتاب : 36021
مترجم :
شابک : 978-6227061048
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 416
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 31 شهریور

معرفی کتاب تا پایان زمان اثر برایان گرین

کیهان چه از نظر فضا و چه از نظر زمان به طرز حیرت انگیزی گسترده است ، و با این وجود توسط قوانین ریاضی ساده، ظریف و با شکوهی اداره می شود. در این جدول زمانی کیهانی ، عصر بشریت با وجود چشم انداز خیره کننده اش بسیار زودگذر است. می دانیم روزی فرا خواهد رسید که همه خواهیم مرد و می دانیم که خود جهان نیز به سمت چنین سرنوشتی در حرکت است.
"تا پایان زمان" نوشته ی "برایان گرین" اثری است که به "ذهن، مادّه، و کنکاش ما برای معنی در جهانی در حال تکامل" می پردازد. این کاوش جدید و نفس گیر"برایان گرین"، پرداختی به کیهان و تلاش ما برای درک آن است. "برایان گرین" ما را به سفری در طول زمان خواهد برد؛ سفری از پالوده ترین ادراک ما نسبت به آغاز جهان ، تا نزدیکترین نقطه ای که علم می تواند ما را به آن برساند. "تا پایان زمان" جایی است که نویسنده در آن چگونگی زندگی را می کاود؛ او تلاش می کند نشان دهد که چگونه زندگی و ذهن از هرج و مرج اولیه به وجود آمده و چگونه ذهن ما ، برای درک ناپایداری خود ، به دنبال معنا بخشیدن به تجربه از راه های مختلف نظیر داستان ، اسطوره ، ادیان ، بیان خلاقانه ، علم ، تلاش برای حقیقت ، و آرزوی جاودانگی و ابدیت است. از طریق مجموعه ای از داستان های تو در تو که لایه های متمایز اما در هم تنیده ی واقعیت را توضیح می دهند - از مکانیک کوانتوم تا آگاهی و سیاهچاله ها - کتاب "تا پایان زمان" درک واضح تری از چگونگی به وجود آمدن ما ، تصویر واضح تری از مکان فعلی ما و درک دقیق تری از اینکه به کجا می رویم ارائه می دهد.

کتاب تا پایان زمان

برایان گرین
برایان گرین (به انگلیسی: Brian Greene) (زاده در ۹ فوریه ۱۹۶۳، نیویورک) فیزیکدان آمریکایی و یکی از نظریه‌پردازان نظریه ریسمان است. او از سال ۱۹۹۶ در دانشگاه کلمبیا به تدریس می‌پردازد. وی در ۱۲ سالگی آن چنان در ریاضی توانایی پیدا کرد که یک استاد دانشگاه به او خصوصی درس می‌داد. گرین در سال ۱۹۸۰ وارد دانشگاه هاروارد شد و لیسانس فیزیک گرفت. در سال ۱۹۹۶ دکترای خود را با بورس رودز در دانشگاه آکسفورد گرفت.
نکوداشت های کتاب تا پایان زمان
Until the End of Time is encyclopedic in its ambition and its erudition, often heartbreaking . . . A love letter to the ephemeral cosmic moment when everything is possible.
تا پایان زمان" دائره المعارفی از تدبیر و آرزو است ، که اغلب دلخراش است. . . نامه ای عاشقانه به لحظات زودگذر کیهانی که در آن همه چیز ممکن است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

Ambitious and utterly readable . . . [Greene] weaves personal stories, scientific ideas, concepts and facts into a delightful tapestry
بلند پروازانه و خواندنی. . . [گرین] داستان های شخصی ، ایده های علمی ، مفاهیم و حقایق را در کنار هم ملیله دوزی می کند.
Wall Street Journal Wall Street Journal

There’s tremendous joy in witnessing a brilliant and curious mind wrestle with such profound issues. [Greene] takes readers on a remarkable journey.
لذت بزرگی در مشاهده ی یک ذهن درخشان و کنجکاو که با چنین موضوعات عمیقی دست و پنجه نرم می کند، وجود دارد. [گرین] خوانندگان را به سفری چشمگیر می برد.
Booklist Booklist

Accessible and illuminating . . . Curious readers . . . will be richly rewarded by [Greene's] fascinating exploration.
سهل الوصول و روشن. . . خوانندگان کنجکاو پاداش خود را از کاوش شگفت انگیز [گرین] دریافت خواهند کرد.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Engaging . . . An insightful history of everything that simplifies its complex subject as much as possible but no further.
گیرا . . تاریخچه ای آگاهی بخش از همه چیز، که موضوعات پیچیده آنان را تا آنجا که ممکن است ساده می کند.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب تا پایان زمان (لذت متن)
در فراخنای زمان ، هر آنچه زندگی می کند ، خواهد مرد . بیش از سه میلیارد سال پیش ، آنگاه که گونه های ساده و پیچیده جایگاهشان را در سلسله مراتب زمینی ثبیت کردند ، داس مرگ سایه ای ماندگار بر سر شکوفایی حیات افکند . حیات که از اقیانوس ها خزید ، بر خشکی گام نهاد ، و در آسمان ها به پرواز در آمد ، گوناگونی گسترش یافت . لیکن با گذشت زمان ، دفتر ثبت تولد و مرگ که ورودی های آن به مراتب بیش از تعداد ستارگان کهکشان است ، توازن دقیق بی طرفانه ای را نشان داده است . سرنوشت هر گونه ای از حیات ، پیشاپیش معلوم است این پایان غم انگیز که مثل غروب آفتاب اجتناب ناپذیر است ، چیزی است که گویا تنها ما انسان ها متوجه آن می شویم. مدت ها پیش از این که ما پا به عرصه ی حیات بگذاریم ، غرش تندر گونه ی ابرهای توفان زا ، قدرت خارق العاده ی آتشفشان ها ، لرزه های زمین لرزان ، به یقین هر آنچه را توان فرار داشته ، فراری داده است. لیکن چنین فرارهایی واکنشی غریزی است در برابر خطری که وجود دارد. بیشتر حیات ، در دم زندگی می کند، همراه با ترس از آنچه در آن دم اتفاق می افتد. تنها من و شما و بقیه ی همپالکی های ما هستند که می توانند به گذشته های دور بیندیشند ، آینده را تجسم کنند ، و تاریکی به انتشار نشسته را درک کنند.