کتاب جوان خام

A raw youth
کد کتاب : 4532
مترجم :
شابک : 978-9648897586
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 688
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1875
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 21 خرداد

جوان خام
A raw youth
کد کتاب : 4284
مترجم :
شابک : 9789643515805
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 760
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1875
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 21 خرداد

معرفی کتاب جوان خام اثر فئودور داستایفسکی

«جوان خوام»(به روسی: Podrostok)، که همچنین با دو نام دیگر(نوجوان) و (خانواده تصادفی) نیز منتشر شده است، رمانی است از تیودور داستایوفسکی نویسنده بزرگ روسی. اولین انتشار این کتاب به صورت قسمت به قسمت و ماهانه در سال 1875 در انتشارات یادداشت های وطن چاپ شد. کتاب، سرگذشت جوان روشنفکر 19 ساله ای را به اسم آرکادی دولگروکی روایت می کند. آرکادی فرزند نامشروع زمین داری پرحاشیه و زنباره است. عمده تمرکز داستان به بحث ها و تضاد فکری مستمر بین این پدر و پسر می گذرد، که در اصل بیان کننده ی بحث های ایدیولوژیک بین دو ایده ی سنتی تفکر در دهه ی 1940 و نگاه جدید نهلیستی دهه 1960 روسیه است. این در حالیست که جوان های زمان آرکادی تفکرات بیسیار منفی فرهنگ روسی را که در تضاد با فرهنگ اروپایی آن دوران بود پذیرفته بودند. یکی دیگر از موضوعات اصلی کتاب پرورش و چگونگی یه کار گیری تفکر آرکادی در زندگیش است که با سر باز زدن از رفتن به دانشگاه و درآمد زایی و تشکیل زندگی مستقل که شکلی از شورش علیه جامعه را به تصویر می کشد، نشان می دهد. کتاب از سه بخش تشکیل شده است که هر بخش واقایعی از سه روز را روایت می کنند. زندگی داستایوفسکی به عنوان نویسنده حول موضوع مهمی به نام آزادی چرخیده است. نویسنده به این نتیجه رسیده است که آزادی از با ارزش ترین دارایی هاست، اما سوء استفاده از آزادی مانند انتخاب آگاهانه شر منجر به آشوب می شود. در کتاب ابله ((the idiot داساتایوفسکی نشان می دهد که چگونه مشروعیت به دست آمده با پول می تواند منجر به تجزیه خانواده و جامعه شود. اما تنها در جوان خام است که پادهر چنین آشوبی را در بازگشت به باورهای مسیحی شرح و بسط داده است.

کتاب جوان خام

فئودور داستایفسکی
فئودور میخایلاویچ داستایوفسکی، زاده ی ۱۱ نوامبر ۱۸۲۱ و درگذشته ی ۹ فوریه ی ۱۸۸۱، نویسنده ی مشهور و تأثیرگذار روس بود. پدر داستایفسکی پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود و مادرش، دختر یکی از بازرگانان مسکو بود. او در ۱۸۳۴ همراه با برادرش به مدرسه ی شبانه روزی منتقل شدند و سه سال آن جا ماندند. داستایفسکی در پانزده سالگی مادر خود را از دست داد. او در همان سال امتحانات ورودی دانشکده ی مهندسی نظامی را در سن پترزبورگ با موفقیت پشت سر گذاشت و در ژانویه ی ۱۸۳۸ وارد این دانشکده شد. در تابستا...
نکوداشت های کتاب جوان خام
This lesser known novel, which has also been released under the title The Raw Youth, is essential reading for anyone who wishes to understand both Dostoevsky’s struggles with moral and psychological quandaries in his late works, and the conflict between the forces of religion, socialism and nihilism which dominated Russian society during those years
خواندن این رمان کمتر شناخته شده [از داستایوفسکی] به اسم جوان خام برای هرکس که به دنبال شناختن و درک درگیری های اخلاقی و سرگردانی های روانشناسانه در آخرین کار های او، و همچنین کشمکش بین اجبار مذهب، سوسیالیسم و نهلیسم که تفکر رایج جامعه روسیه در آن سال ها بود، ضروری است.
lithub.com

قسمت هایی از کتاب جوان خام (لذت متن)
بشریت در آستانه بازسازی است و این بازسازی شروع شده، اگر اعتقاد به روسیه را از دست داده اید، روسیه را به حال خود بگذارید، و برای آینده و مردم ناشناخته آینده، که از تمامی بشریت و بدون تمایز نژادی تشکیل خواهد شد کار کنید.