کتاب زنده ام که روایت کنم

Living to Tell the Tale

مشخصات کتاب زنده ام که روایت کنم
مترجم :
شابک : 978-9643127257
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 694
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 25 آذر

معرفی کتاب زنده ام که روایت کنم اثر گابریل گارسیا مارکز

زنده ام که روایت کنم، بی شک، یکی از کتاب های انگشت شماری است، که طی دههٔ گذشته، میلیون ها نفر از شیفتگان ادبیات ناب و والا چشم به راهش بوده اند: بازآفرینی موجز دوران سرنوشت ساز زندگی گابریل گارسیا مارکز. در این روایت پرشور، نویسندهٔ نامدار کلمبیایی و برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات در 1982 خاطرات دوران کودکی، نوجوانی و نخستین سال های جوانی اش را، با صداقتی بی نظیر، به خواننده پیشکش می کند؛ سال هایی که تخیل بارورش را غنا بخشیدند و زمینه ساز پدیداری برخی از برجسته ترین و ماندگارترین داستان های کوتاه و رمان های زبان اسپانیایی شدند، که از جایگاه و اهمیتی بنیادین و اساسی برخوردارند.

متنی که عرضه می شود، رمان یک زندگی است که از ورای صفحاتش گارسیا مارکز، با نثر شگفت انگیزش، پرسوناژها و ماجراهایی را متجلی می سازد که شاهکارهایی همچون صدسال تنهایی، عشق در سال وبا، پاییز پدرسالار، کسی برای سرهنگ نامه نمی نویسد و … را انباشته اند.

برای علاقه مندان این نویسندهٔ سترگ، زنده ام که روایت کنم، اثری است ضروری؛ زیرا بر دنیای داستانی مارکز پرتویی روشنی بخش می افکند و امکان رهیافتی نوین به جهان خیالی یکی از بزرگ ترین داستان نویسان معاصر را فراهم می سازد.

کتاب زنده ام که روایت کنم

گابریل گارسیا مارکز
گابریل خوزه گارسیا مارکز، زاده ی ۶ مارس ۱۹۲۷ در دهکده ی آرکاتاکا درمنطقه ی سانتامارا در کلمبیا - درگذشته ی ۱۷ آوریل ۲۰۱۴، رمان نویس، نویسنده، روزنامه نگار، ناشر و فعال سیاسی کلمبیایی بود. او بین مردم کشورهای آمریکای لاتین با نام گابو یا گابیتو (برای تحبیب) مشهور بود و پس از درگیری با رییس دولت کلمبیا و تحت تعقیب قرار گرفتنش در مکزیک زندگی می کرد. مارکز برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات در سال ۱۹۸۲ را بیش از سایر آثارش به خاطر رمان صد سال تنهایی چاپ ۱۹۶۷ می شناسند که یکی از پرفروش ترین کتاب های جهان...