نوری که نمی توانیم ببینیم

All the Light We Cannot See

  • قیمت : ۲۳,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۸,۴۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: در دانش بهمندر دانش بهمن
مترجم: روح الله صادقی
نویسنده:

معرفی کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم اثر آنتونی دوئر

ماری لاورا به همراه پدرش در نزدیکی موزه ی تاریخ طبیعی پاریس زندگی می کند. او در شش سالگی نابینا می شود و پدرش، مینیاتوری بسیار نزدیک به واقعیت از ساختمان ها و راه های محل زندگی شان برای ماری لاورا می سازد تا او بتواند با لمس این مدل کوچک، مسیر بازگشت به خانه را در ذهن داشته باشد. در دوازده سالگی ماری لاورا، پاریس به اشغال نازی ها درمی آید و این پدر و دختر به شهری به نام سنت مالو می روند که محل زندگی یکی از خویشاوندان منزوی و گوشه گیر آن هاست. آن ها چیزی را با خود به همراه آورده اند که احتمالا باارزش ترین و خطرناک ترین جواهر موزه است. پسری یتیم به نام ورنر به همراه خواهر کوچکترش در شهری کارگری در آلمان بزرگ می شود. روزی ورنر، رادیوی بسیار ساده ای پیدا می کند و همین اتفاق، مسیر زندگی اش را تغییر می دهد. او رفته رفته، در ساخت و تعمیر وسایل رادیویی خبره و متخصص می شود و همین توانایی منحصر به فرد، او را وارد سازمان جوانان هیتلر و مأموریتی ویژه برای ردیابی مخالفین می کند. ورنر که بیشتر و بیشتر از هزینه ها و بهای انسانی هوش خود آگاه می شود، به نقاط مختلف مناطق جنگ زده سفر می کند و درنهایت به سنت مالو می رسد و داستان زندگی اش با زندگی ماری لاورا در هم می آمیزد.

کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم


ویژگی ها کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم

4 هفته جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز.

برنده ی جایزه ی پولیتزر داستان سال 2015

مشخصات کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-174-176-3
تعداد صفحه :576
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2014
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم
Doerr is a stylist; his talents are on full display.
دوئر، نویسنده ای صاحب سبک است و توانایی هایش [در این اثر] کاملا مشهود است.
NPR NPR

A beautiful, expansive tale…Ambitious and majestic.
داستانی زیبا و وسیع... بلندپروازانه و باشکوه.
Los Angeles Times Los Angeles Times

A meditation on fate, free will, and the way that, in wartime, small choices can have vast consequences.
تأملی بر سرنوشت، اراده و این موضوع که در زمان جنگ، انتخاب های کوچک می توانند عواقب بزرگی داشته باشند.
New Yorker New Yorker

بخش هایی از کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم (لذت متن)
انگشتانش به سمت کلیسای جامع مخروطی به عقب بازمی گردد. تمام بعدازظهر انگشتانش بر روی ماکت در حرکت بودند. عمویش همان کسی بود که او تمام شب را منتظرش شده بود کسی که این خانه متعلق به او بود و همان کسی که شب گذشته از خانه خارج شده بود، آن هم وقتی ماری لاورا خواب بود و هنوز باز نگشته است. و حالا دوباره شب شده است، یک گردش کامل دیگر ساعت.حالا همه خواب هستند اما او نمی تواند بخوابد.

ماری لاورا می تواند صدای بمب افکن ها را در حالی که فقط سه مایل از او فاصله دارند بشنود. و نورشان را در حوالی دریا ببیند. وقتی پنجره ی اتاق خواب را باز می کند صدایی که از سمت فرودگاه می آمد بلندتر شد. اما در بقیه ی دقایق شب به طرز وحشتناکی ساکت بود: نه صدای ماشینی، نه صدای گوش خراشی و نه صدای به هم خوردن چیزی و نه حتی صدای سوت کارخانه ای، نه صدای پایی، نه صدای مرغ دریایی ای؛ فقط صدای موج های دریاست که خود را به دیواره ی شهر می کوبند. و یا شاید هم چیزهای دیگری که او نمی شنود.

چشم هایت را باز کن و قبل از این که برای همیشه بسته شوند، به چیزهایی که می توانی، نگاه کن.