کتاب در جستجوی بسگیتی

Seeking the Multiverse
(امکان پذیری هایی در موازات)
  • 24,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: مازیار مازیار
    نویسنده:
کد کتاب : 56525
مترجم :
شابک : 978-9645676597
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب در جستجوی بسگیتی اثر جسی امزپک

لحظه ای پیش چشمتان به این کتاب خورد، آن را برداشتید، براندازش کردید، و اکنون دارید این سطرها را می خوانید. بسیار عالی! شاید با نگاهی به مطالب، آن را بخرید، شاید هم نخرید. ولی خب … آیا امکان ندارد که (شما) در جهانی دیگر، دست به این کارها نمی زدید؟ اگر (شما) زمانی که چشمتان به کتاب خورد، از آن رو برمی گرداندید و سراغش نمی آمدید. چه؟ آیا (شما) در موازات خودتان حضور دارید؟
گیتی های موازی در جای جای علمی تخیلی حضور دارند، و تعجبی هم ندارد. آن ها به ما این امکان را می دهند تا با بیرون رفتن کامل از جهان خودمان، در مورد همین پرسش خیال پردازی کنیم که (اگر … چه؟) نه این که تنها بیندیشیم جهانی که می شناسیم در اثر یک رویداد به چه صورت دیگری در می آمد. برای کیهان شناسان این پرسش مطرح است که (اگر ثابت هایی که سنگ بنای بنیادی فیزیک را می سازند متفاوت بودند، چه؟) ایده هایی که در این کتاب، له یا علیه این ایده ی افسونگر، از سوی برترین اندیشه ورزان این حوزه است؛ که از امکان پذیری نظری بسگیتی گرفته تا سفر در زمان را در برمیگیرد. همچنین به ایده ی (برین ها) و وجود بعدهای دیگر پرداخته می شود. و نیز وارسی این امکان که آیا به راستی (ثابت های طبیعت) ثابت اند؟
یکی از بزرگترین دستاوردهای علم این است که می توانیم بپرسیم چرا گیتی به این صورت است که هست؟ امکان پذیری های گوناگونی برای بسگیتی وجود دارد، و کوشش علمی عظیمی در این راه صرف می شود تا درنهایت به این پرسش غایی بپردازد که (اگر … چه، چرا ما، چرا اکنون؟)

کتاب در جستجوی بسگیتی

جسی امزپک
جسی امزپک روزنامه نگار و گزارشگر تحقیقی مستقر در نیویورک است که بر فناوری و علم برخی از ابزارهای مورد علاقه ما تمرکز دارد. او همچنین 10 سال سابقه گزارش خدمات مالی در وال استریت داشته است. آثار وی در مجلات اکونومیست ، لس آنجلس تایمز ، ساینتیک آمریکن ، The Christian Science Monitor ، LiveScience و راهنمای تام ظاهر شده است. جسی همچنین سردبیر پیشین فناوری و علم در International Business Times است.