کتاب فرزندان هورین

The Children of Húrin
کد کتاب : 597
مترجم : سید ابراهیم تقوی

شابک : 978-964-334-292-0
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 432
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

به پیوست "حدیث تور و آمدن او به گوندولین"

معرفی کتاب فرزندان هورین اثر جی آر آر تالکین

مدت ها قبل از این که حلقه ی یگانه در آتش کوه Doom به وجود بیاید، انسانی به نام هورین به خود جرأت داد تا در برابر مارگوث، اولین و قدرتمندترین ارباب تاریکی حاکم بر سرزمین میانه، بایستد. از این رو، او و فرزندانش با نام های تورین و نینور، خشم دشمنانی بی رحم را برانگیختند سرنوشت تمامی اعصار در آینده را تغییر دادند. در رمان فرزندان هورین فقط جی. آر. آر. تالکین، استاد مسلم و بلامنازع داستان های فانتزی، می توانست این داستان جادویی درباره ی اتحاد اِلف ها و انسان ها در برابر دشمنی بی رحم را این چنین درخشان خلق کند. پسر و وارث ادبی این نویسنده ی بزرگ، کریستوفر تالکین، بخش های ناتمام و پراکنده ی این اثر را با ذوق هنری و استعدادی کم نظیر گرد هم آورد و یکی از بزرگترین آثار فانتزی/حماسی تمامی اعصار را به مخاطبین عرضه کرد.

کتاب فرزندان هورین

جی آر آر تالکین
جان رونالد روئل تالکین، زاده ی ۳ ژانویه سال ۱۸۹۲ در بلوم فونتین، آفریقای جنوبی - درگذشته ی ۲ سپتامبر سال ۱۹۷۳ میلادی)، نویسنده و زبان شناس بریتانیایی است که کتاب های هابیت و ارباب حلقه ها، از آثار اوست.او از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۵۹، استاد زبان شناسی تاریخی در دانشگاه آکسفورد بود.تالکین علاوه بر کتاب های یاد شده که معروف تر و شناخته شده تر هستند، آثار داستانی دیگری به نام های سیلماریلیون، ماجراهای تام بامبادیل، می رود راه پیوسته تا آن سو و فرزندان هورین دارد که عمدتا پس از مرگش منتشر شدند و در مورد م...
نکوداشت های کتاب فرزندان هورین
The cornerstone of J.R.R. Tolkien’s immortal achievement.
سنگ بنای دستاورد جاودانه ی جی. آر. آر. تالکین.
Barnes & Noble

A GEM . . . TOLKIEN’S LEGACY IS DEEPENED.
گوهری گرانبها. میراث تالکین با این اثر غنی تر می شود.
Minneapolis Star Tribune

A bleak, beautiful tale.
داستانی بی پرده و زیبا.
Washington Post Washington Post

قسمت هایی از کتاب فرزندان هورین (لذت متن)
روزی هورین و هور با گروهی از دیده وران همراه بودند که در کمین اورک ها گرفتار آمدند و پراکنده شدند و دو برادر از تعقیب اورک ها به سوی گدار بریتیاخ گریختند. اگر به سبب قدرت اولمو نبود که هنوز در سیریون پابرجا بود، کشته یا اسیر می شدند و آورده اند که مه ای از رودخانه برخاست و آنان را از چشم دشمنان پنهان ساخت و آن دو از راه بریتیاخ به دیمبار گریختند. در میان تپه های زیر دیواره های پرشیب کریسایگریم سرگردان شدند و سرگشته از مکر آن زمین نه راهی به پیش یافتند و نه به پس. آنجا بود که توروندور ایشان را دید و دو تا از عقابانش را به یاری فرستاد؛ و عقابان آن دو را بالا بردند و در آن سوی حصار کوه ها به وادی نهان توملادن و شهر پنهان گوندولین که چشم هیچ آدمیزادی بر آن نیفتاده بود، آوردند.

هوئور با ریان، دختر عموی مورون عروسی کرد؛ ریان دختر بلگوند پسر برگولاس بود. او از بخت بد در این ایام زاده شده بود چرا که دل رحم بود و شکار و جنگ را دوست نداشت. عشق او به درختان و گل های وحشی بود. آواز می خواند و ترانه هم می سرود.

اما تورین کمتر مورد محبت قرار می گرفت. چون مانند مادرش مویی سیاه داشت و اخلاقش هم به او رفته بود، و شاد نبود. هر چند که صحبت کردن را خیلی زود فرا گرفته بود و حتی بزرگتر از سنش به نظر می رسید، ولی کم حرف می زد.