فرزندان هورین

The Children of Húrin

  • قیمت : ۳۹,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۳۱,۶۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب فرزندان هورین اثر جی. آر. آر. تالکین

مدت ها قبل از این که حلقه ی یگانه در آتش کوه Doom به وجود بیاید، انسانی به نام هورین به خود جرأت داد تا در برابر مارگوث، اولین و قدرتمندترین ارباب تاریکی حاکم بر سرزمین میانه، بایستد. از این رو، او و فرزندانش با نام های تورین و نینور، خشم دشمنانی بی رحم را برانگیختند سرنوشت تمامی اعصار در آینده را تغییر دادند. در رمان فرزندان هورین فقط جی. آر. آر. تالکین، استاد مسلم و بلامنازع داستان های فانتزی، می توانست این داستان جادویی درباره ی اتحاد اِلف ها و انسان ها در برابر دشمنی بی رحم را این چنین درخشان خلق کند. پسر و وارث ادبی این نویسنده ی بزرگ، کریستوفر تالکین، بخش های ناتمام و پراکنده ی این اثر را با ذوق هنری و استعدادی کم نظیر گرد هم آورد و یکی از بزرگترین آثار فانتزی/حماسی تمامی اعصار را به مخاطبین عرضه کرد.

کتاب فرزندان هورین


ویژگی ها کتاب فرزندان هورین

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

به پیوست "حدیث تور و آمدن او به گوندولین"

مشخصات کتاب فرزندان هورین
نوع جلد :گالینگور
قطع :پالتویی
شابک :978-964-334-292-0
تعداد صفحه :432
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :2007
سری چاپ :4
بیشتر بخوانید

خالق ارباب حلقه ها، ارباب ادبیات فانتزی

شهرت تالکین بیش از همه، مدیون دو اثر «هابیت» (1937) و «ارباب حلقه ها» (1945 تا 1955) است؛ اما او خالق تعدادی رمان دیگر و کتاب های کودک نیز هست.

نکوداشت های کتاب فرزندان هورین
The cornerstone of J.R.R. Tolkien’s immortal achievement.
سنگ بنای دستاورد جاودانه ی جی. آر. آر. تالکین.
Barnes & Noble

A GEM . . . TOLKIEN’S LEGACY IS DEEPENED.
گوهری گرانبها. میراث تالکین با این اثر غنی تر می شود.
Minneapolis Star Tribune

A bleak, beautiful tale.
داستانی بی پرده و زیبا.
Washington Post Washington Post

بخش هایی از کتاب فرزندان هورین (لذت متن)
روزی هورین و هور با گروهی از دیده وران همراه بودند که در کمین اورک ها گرفتار آمدند و پراکنده شدند و دو برادر از تعقیب اورک ها به سوی گدار بریتیاخ گریختند. اگر به سبب قدرت اولمو نبود که هنوز در سیریون پابرجا بود، کشته یا اسیر می شدند و آورده اند که مه ای از رودخانه برخاست و آنان را از چشم دشمنان پنهان ساخت و آن دو از راه بریتیاخ به دیمبار گریختند. در میان تپه های زیر دیواره های پرشیب کریسایگریم سرگردان شدند و سرگشته از مکر آن زمین نه راهی به پیش یافتند و نه به پس. آنجا بود که توروندور ایشان را دید و دو تا از عقابانش را به یاری فرستاد؛ و عقابان آن دو را بالا بردند و در آن سوی حصار کوه ها به وادی نهان توملادن و شهر پنهان گوندولین که چشم هیچ آدمیزادی بر آن نیفتاده بود، آوردند.

هوئور با ریان، دختر عموی مورون عروسی کرد؛ ریان دختر بلگوند پسر برگولاس بود. او از بخت بد در این ایام زاده شده بود چرا که دل رحم بود و شکار و جنگ را دوست نداشت. عشق او به درختان و گل های وحشی بود. آواز می خواند و ترانه هم می سرود.

اما تورین کمتر مورد محبت قرار می گرفت. چون مانند مادرش مویی سیاه داشت و اخلاقش هم به او رفته بود، و شاد نبود. هر چند که صحبت کردن را خیلی زود فرا گرفته بود و حتی بزرگتر از سنش به نظر می رسید، ولی کم حرف می زد.