کتاب هزار خورشید تابان A Thousand Splendid Suns


  • قیمت : ۳۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر هزار خورشید تابان
محمدعلی فائزی محمدعلی فائزی

کتاب هزار خورشید تابان، تاریخچه ای کم نظیر از سی سال تاریخ افغانستان و داستانی به شدت تأثیرگذار درباره ی خانواده، دوستی، ایمان و رستگاری ناشی از عشق است. جنگ، فقدان و سرنوشت، زندگی دو شخصیت اصلی داستان با نام های مریم و لیلا را، با یک نسل فاصله ی سنی و عقایدی کاملا متفاوت در مورد عشق و خانواده، به هم گره می زند. همزمان با تحمل خطرات فزاینده ی دور و اطرافشان[چه در خانه و چه در خیابان های کابل] بین این دو نفر رابطه ای خواهرانه و حتی در مواقعی، مادرانه شکل می گیرد. این رابطه، نه تنها سرنوشت این دو زن، بلکه مسیر زندگی نسل بعدی شان را هم تغییر خواهد داد. خالد حسینی، با تعلیق و نیرویی تکان دهنده، به خوبی نشان می دهد که چگونه عشق یک زن به خانواده اش، می تواند او را به سوی ایثاری قهرمانانه و شوکه کننده سوق دهد و این که در نهایت، عشق و یا حتی خاطره ی عشق، کلید امید و جان به در بردن از شرایط سخت است. هزار خورشید تابان، موفقیتی بزرگ و داستانی فراموش نشدنی، تأثیرگذار و مهیج از دوره ای دشوار، رابطه ای نامحتمل و عشقی فناناپذیر است.

خرید و معرفی کتاب خواندنی هزار خورشید تابانانتشارات: نشر ثالثنشر ثالث
نویسنده: خالد حسینی خالد حسینی
مشخصات هزار خورشید تابان
قطع :رقعی
شابک :978-964-380-324-7
وزن :430
تعداد صفحه :442
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2007
سری چاپ :19

ویژگی ها

برنده ی جایزه ی بوک سنس (The Book Sense Book of the Year (BSBY سال 2008

برنده تندیس بهترین کتاب سال 1386 برگزیده فروشندگان از دومین جایزه ادبی روزی روزگاری

نکوداشت
Hosseini's novel is the story of the sacrifices necessary to sustain hope and joy, and the power of love to overcome fear.
رمان حسینی، داستان از خود گذشتگی های لازم برای حفظ امید و خوشحالی، و قدرت عشق در غلبه بر ترس ها است.
New York Daily News

What keeps this novel vivid and compelling are Hosseini's eye for the textures of daily life and his ability to portray a full range of human emotions.
چیزی که این رمان را سرزنده و مهیج می کند، دید و دقت حسینی در تار و پود زندگی روزمره و توانایی اش در به تصویر کشیدن طیف وسیعی از احساسات انسانی است.
Los Angeles Times Los Angeles Times

Another artistic triumph, and surefire bestseller, for this fearless writer.
یک موفقیت هنری دیگر با فروش بالا و تضمین شده، برای این نویسنده ی بی باک.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

لذت متن
از تاکسی پیاده شدند. بابا با انگشت اشاره کرد: آن جا هستند، ببینید. طارق از تعجب دهانش بازماند. لیلا هم همین طور. به فکرش رسید که اگر صد سال دیگر هم عمر کند، هرگز چنین چیز باشکوهی نخواهد دید. دو تندیس غول پیکر از «بودا» آن جا قد برافراشته بود. انگار به آن سه نفر زل زده بودند. همان طور که از دوهزار سال پیش تا کنون به کاروان هایی که در مسیر جاده ی ابریشم از این دره می گذشتند، چشم دوخته بودند.

انگشت اتهام همه ی مردها، مثل عقربه ی قطب نما، که مدام روبه شمال است، همیشه رو به یک زن نشانه می رود، همیشه.

لیلا سه قطره ی خون روی قالیچه دید. خون خودش. پدر و مادرش را مجسم کرد که بعدها روی همین کاناپه می نشینند، غافل از گناهی که او مرتکب شده است. شرم به سراغش آمد و احساس گناه. در طبقه ی بالا، تیک تاک ساعت توی گوش لیلی طنین بلند و غریبی داشت. انگار که چکش قاضی بود که هی به میز می خورد و محکومش می کرد.