کتاب بابک خرم دین

Babak Khoram Din
کد کتاب : 6357
شابک : 9786005026573
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 212
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 17 خرداد

بابک خرم دین
Babak Khoram Din
کد کتاب : 6354
شابک : 9786006608655
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب بابک خرم دین اثر سعید نفیسی

نویسنده ی کتاب پیش رو به شرح سرگذشت بابک خرمدین، رهبر یکی از جنبش های مهم مذهبی- اجتماعی بعد از اسلام در ایران و معرفی دین خرمیان می پردازد، همچنین اقدامات و جنگ های بابک علیه نیروهای عرب و خلفای عباسی را شرح می دهد.

کتاب بابک خرم دین

سعید نفیسی
سعید نفیسی (۱۸ خرداد ۱۲۷۴ تهران - ۲۳ آبان ۱۳۴۵ تهران)، دانش پژوه، ادیب، تاریخ نگار، نویسنده، مترجم و شاعر ایرانی بود.او جزو نسل اول استادهای دانشکدهٔ تاریخ دانشگاه تهران بود.سعید نفیسی، در ۱۸ خرداد ۱۲۷۴ خورشیدی در تهران به دنیا آمد. او فرزند میرزا علی اکبر ناظم الاطبا (معروف به ناظم الاطباء کرمانی) و از نوادگان حکیم نفیس بن عوض کرمانی (طبیب نامدار ایران در قرن نهم هجری) و برادر علی اصغر نفیسی ملقب به مودب الدوله بود. حبیب نفیسی برادرزاده اوست.تحصیلات سه سالهٔ ابتدایی را در مدرسهٔ شرف، یکی از ...
قسمت هایی از کتاب بابک خرم دین (لذت متن)
ابن العبری در «مختصرالدول» می نویسد که شماره پیروان بابک به جز پیادگان بیست هزار بود و پیروانش هیچ زن، مرد، جوان و کودکی از مسلمانان نمی یافتند مگر آن که پاره پاره کنند و بکشند و شماره کسانی که به دست شان کشته شدند به دویست و پنجاه و پنج هزار تن رسید. عوفی در «جوامع الحکایات» می گوید: ” در تاریخ مقدسی آورده است که حساب کردند کشتگان او را هزار بار هزار (یک میلیون) مسلمان را کشته بود.”