کتاب لوکیس و چند داستان دیگر

Lokis: Le Manuscrit Du Professeur Wittembach
کد کتاب : 64834
مترجم :
شابک : 978-6227902013
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 152
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1969
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

معرفی کتاب لوکیس و چند داستان دیگر اثر پروسپر مریمه

به نظرم رسید حیوانی بسیار سنگین می‌کوشد از آن بالا برود… دستخوش نوعی هیجان برخاستم و در چند‌متری پنجره‌ام، میان شاخ‌وبرگ‌ درخت، سر انسانی دیدم که با نور چراغم کاملا روشن شده بود. این صحنه لحظه‌ای بیش طول نکشید، اما درخشش خاص چشم‌هایی که با نگاهم تلاقی کردند بیش از آنچه بتوانم بگویم مرا تحت‌تأثیر قرار داد.

پروسپر مریمه شیفته‌ی عرفان و تاریخ بود، از‌این‌رو تحت‌تأثیر والتر اسکات و الکساندر پوشکین قرار گرفت. اما عمده‌ شهرت او مرهون داستان‌های نیمه‌بلندش در ژانر خیال‌انگیز و ترسناک است. از داستان‌های شناخته‌شده‌ی این نویسنده‌ می‌توان به کولومبا و کارمن اشاره کرد. داستان لوکیس در کشور لیتوانی اتفاق می‌افتد، جایی که آداب‌و‌رسومی خاص دارد و در آن خرافه و اعتقاد به مسائل فراطبیعی بسیار رایج است.

کتاب لوکیس و چند داستان دیگر

پروسپر مریمه
پروسپِر مِریمِه (Prosper Mérimée) نویسنده، مورخ و باستان‌شناس قرن نوزدهم میلادی اهل فرانسه است.در ۲۸ سپتامبر ۱۸۰۳ در پاریس متولد گردید. پدرش «ژان فرانسوا مریمه» (Jean François Léonor Mérimée) معلم مدرسه هنرهای زیبا بود و مادرش نیز در هنر نقاشی دست داشت.او ابتدا بر اثر تعلیمات پدر و مادرش به پیشرفت‌های زیادی نائل آمد و زبان‌های انگلیسی و اسپانیولی را به خوبی فرا گرفت پروسپر از اتمام مدرسه حقوق به اسپانیا سفر کرد مشاهده آثار ت...