آفتاب خانواده اسکورتا

The Scorta’s Sun

مشخصات کتاب آفتاب خانواده اسکورتا
مترجم :
نوع جلد :شومیز
شابک :964-334-240-9
تعداد صفحه :226
سال انتشار شمسی :1384
سال انتشار میلادی :2004
قطع :پالتویی
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :2 اردیبهشت

برنده جایزه گنکور سال 2004

معرفی کتاب آفتاب خانواده اسکورتا اثر لوران گوده | ایران کتاب

آفتاب خانواده ی اسکورتا نوشته ی لوران گوده، پس از دریافت نقد های بسیار مساعد و کسب جایزه ی گنکور، معتبر ترین جایزه ی ادبی فرانسه، به فروشی بیش از چهارصد هزار نسخه دست یافت. این رمان گوده که داستان زندگی پنج نسل از خانواده ای در روستایی کوچک در جنوب ایتالیا را روایت می کند، با جرایم ننگین، عشق های فراموش شده و راز های مگو گره خورده است. داستان خانواده ی اسکورتا در سال 1870 و با روکو اسکورتا ماسکالزون آغاز می شود؛ کسی که فرزند نامشروع حاصل از تجاوز و کلاه برداری بدنام است. اکنون این خانواده، باید با میراث برجای مانده از او روبه رو شوند. درحالی که به نظر می رسد این خاندان، همیشه محکوم به تنازع و کشمکش بوده است، اعضای خانواده ی اسکورتا، غروری گیرا و ایمانی راسخ به قدرت خود دارند. گذشته از مغازه ی تنباکوفروشی کوچکی که با پس انداز چندین سال خود بازکرده اند، ثروت این خانواده به خاطرات و باور جمعی شان به رسیدن به خوشبختی و کامیابی محدود می شود. روایت به سبک دانای کل و خطی گوده با یادآوری خاطرات زنی سالخورده به اسم کارملا در آمیخته شده است؛ کسی که آخرین اعتراف خود را با کشیش خانواده در میان می گذارد و راز سر به مهر اسکورتاها را افشا می سازد.

کتاب آفتاب خانواده اسکورتا

نکوداشت های کتاب آفتاب خانواده اسکورتا
Gaudé writes in a courtly language with an elegiac, almost hypnotic rhythm.
گوده به زبانی فاخر با ضرب آهنگی مرثیه وار و محسور کننده می نویسد.
Sunday Telegraph Sunday Telegraph

Gaudé writes in a lyrical style, the simplicity of the prose matching the timelessness of his message.
گوده به سبکی شعر گونه می نویسد و سادگی نثرش با عدم محدودیت پیامش در زمان، هماهنگی دارد.
New Yorker New Yorker

An epic tale of love, lies, and a family’s disgrace in the south of Italy.
داستانی حماسی از عشق، دروغ و رسوایی یک خانواده در جنوب ایتالیا.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب آفتاب خانواده اسکورتا (لذت متن)
صحبت کن. در نصیحت کردن، مفهوم چیزی که می دانی را برسان. حرفت را بزن. نه مثل گاوی که زیر این خورشید خاموش زندگی می کند و می میرد.

ما نه بهتر و نه بدتر از دیگران بودیم. تلاشمان را کردیم. فقط همین. با تمام توانمان تلاش کردیم. هر نسلی سعی می کند چیزی خلق کند یا داشته هایش را بهبود بخشد.

ما مجبور بودیم همه چیز را از نو بسازیم و مانند شیرها ولع داشتیم. تو می توانی حاصل عرق ریختن و زحمتت را به دست آوری. چیزی که باید به خاطر داشته باشی این است که همه چیز خیلی زود به پایان می رسد. این حرفم را باور کن.