کتاب گسسته

Unwind
کتاب اول - مجموعه گسسته
کد کتاب : 861
مترجم :
شابک : 978-600-6225-43-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 476
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست برترین رمان های ادبیات نوجوان

فیلمی بر اساس این کتاب ساخته خواهد شد.

معرفی کتاب گسسته اثر نیل شوسترمن

کتاب گسسته، رمانی علمی تخیلی نوشته ی نیل شوسترمن است که برای نخستین بار در سال 2007 به چاپ رسید. در آمریکا پس از وقوع دومین جنگ داخلی، ارتش های طرفدار زندگی و طرفدار انتخاب با هم به توافقی رسیده اند: لایحه ی زندگی بیان می کند که زندگی هر انسان از زمان شروع شکل گیری نطفه تا سیزده سالگی نباید مورد تعرض قرار بگیرد. اما پدر یا مادر می تواند از زمان سیزده سالگی تا هجده سالگی فرزندش تصمیم بگیرد که از طریق فرآیندی به نام «گسستگی»، او را از بین ببرد. فرآیند گسستگی اطمینان می دهد که زندگی بچه به صورت «فنی» پایان نخواهد پذیرفت چرا که تمام اعضای بدن او در دریافت کننده هایی متفاوت مشغول به کار خواهند بود. این فرآیند اکنون به عملی معمولی و پذیرفته شده در جامعه تبدیل گشته و نوجوانان دردسرساز و یا ناخواسته خیلی راحت گسسته می شوند. با این حال سه نوجوان قصد دارند از این سرنوشت بگریزند و به زندگی خود ادامه دهند. اما گریختن از گسستگی اصلا کار راحتی نیست.

کتاب گسسته

نیل شوسترمن
نیل شوسترمن، زاده ی 12 نوامبر 1962، نویسنده ی آمریکایی است.شوسترمن در بروکلین به دنیا آمد و بزرگ شد. او از همان دوران کودکی، عاشق و شیفته ی مطالعه ی کتاب بود. شوسترمن در شانزده سالگی به همراه خانواده به نیومکزیکو نقل مکان کرد. او در دانشگاه کالیفرنیا به تحصیل در رشته های روانشناسی و تئاتر پرداخت و ستون نویس ژورنال دانشکده نیز بود.شوسترمن بعد از اتمام دوران دانشگاه، به عنوان دستیار در یک موسسه ی استعدادیابی در لس آنجلس مشغول به کار شد. او بعد از یک سال، اولین قرارداد چاپ کتاب و قراردادی برای ن...
نکوداشت های کتاب گسسته
Full of creative and shocking details.
سرشار از جزئیات خلاقانه و شوکه کننده.
New York Times New York Times

A thought-provoking, well-paced read.
داستانی تفکربرانگیز با ضربآهنگی مناسب.
School Library Journal School Library Journal

Poignant, compelling, and ultimately terrifying.
گزنده، هیجان انگیز و فوق العاده دلهره آور.
VOYA

قسمت هایی از کتاب گسسته (لذت متن)
ریسا می گوید: «ظاهر آدما گول زننده اس. خب بالاخره من وقتی اولین بار تو رو دیدم، فکر کردم خیلی منطقی و باهوش هستی.

توی یه دنیای بدون نقص، همه چیز، سیاه یا سفید و غلط یا درست می تونه باشه و همه هم فرق این دو تا رو درک می کنن. اما این یه دنیای بی نقص نیست. مشکل، اون آدمایی ان که فکر می کنن این دنیا بی نقصه.

یکی از چیزایی که وقتی به اندازه ی من عمر کردی، می فهمی اینه که مردم تماما خوب نیستن و تماما بد هم نیستن. ما تمام زندگی مون به داخل و بیرون تاریکی و روشنایی می ریم. اما الان، من خوشحالم که توی روشنایی هستم.