کتاب از لنز تیره

A Scanner Darkly
کد کتاب : 1106
مترجم :
شابک : 978-600-95384-9-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 320
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1977
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی انجمن علمی تخیلی بریتانیا سال 1978

معرفی کتاب از لنز تیره اثر فیلیپ کی دیک

کتاب از لنز تیره، رمانی علمی تخیلی نوشته ی فیلیپ کی. دیک است که نخستین بار در سال 1977 به چاپ رسید. بدون دلیل نیست که «ماده ی D» با نام مرگ شناخته می شود. این ماده، قویترین و مرگبارترین مخدری است که توانسته راهش را به خیابان های لس آنجلس باز کند. «ماده ی D»، ارتباط بین دو نیمکره ی مغز را از بین می برد و ابتدا باعث اختلال و سپس، آسیب های مغزی شدید و برگشت ناپذیری می شود. مأمور مخفی مبارزه با مواد مخدر که خود را باب آرکتور می نامد، سخت در تلاش است تا منبع تولید اصلی این ماده را پیدا کند اما برای انجام این کار مجبور است خود را جای یک مصرف کننده جا بزند. او پس از مصرف و بدون فهمیدن این که چه اتفاقاتی در حال وقوع است، درست به میزان معتادانی که به میانشان رفته به این ماده وابسته می شود. در این رمان فوق العاده جذاب و هیجان انگیز، دوستان ممکن است به دشمنان تبدیل شوند، اتفاقات شکل دیگری به خود بگیرند و پلیس ها و خلافکارها دو روی یک سکه باشند.

کتاب از لنز تیره

فیلیپ کی دیک
فیلیپ کیندرد دیک، زاده ی 16 دسامبر 1928 و درگذشته ی 2 مارس 1982، نویسنده ی آمریکایی بود.دیک در ایلینوی به دنیا آمد. او پس از مدتی به کالیفرنیا رفت و در دهه ی 1950، شروع به چاپ داستان های علمی تخیلی کرد. داستان های دیک در ابتدا از نظر فروش به موفقیتی نرسیدند اما پس از مدتی به فروشی فوق العاده دست یافتند.او در آثارش به مسائل فلسفی، اجتماعی و سیاسی می پرداخت و موضوعاتی چون نهادهای تمامیت طلب، جهان های مختلف، حکومت های مستبد و حالت های متغیر هوشیاری انسان را مورد توجه قرار می داد.
نکوداشت های کتاب از لنز تیره
A novel that is as unnerving as it is enthralling.
رمانی که به یک میزان، دلهره آور و مسحورکننده است.
Barnes & Noble

Stunning.
خیره کننده.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

In A Scanner Darkly Philip K. Dick drives us down into our deepest fears and leaves us there, in the darkness.
فیلیپ کی. دیک در کتاب از لنز تیره، ما را به سوی عمیق ترین ترس هایمان می برد و آن جا در تاریکی رهایمان می کند.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب از لنز تیره (لذت متن)
هر چیزی در زندگی، فقط برای مدتی دوام دارد.

عجیب است که توهمات می توانند گاه و بی گاه با واقعیت ترکیب شوند.

آن ها می خواستند خوش بگذرانند اما مثل بچه هایی بودند که در خیابان بازی می کردند؛ می توانستند کشته شدن، آسیب دیدن و نابود شدن یکی پس از دیگری خود را ببینند؛ اما به هر حال به بازی ادامه می دادند.