شارلوت

Charlotte

  • قیمت : ۲۰,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۶,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب شارلوت اثر داوید فوئنکینوس

رمان شارلوت، داستان زندگی شارلوت سالومون را روایت می کند؛ هنرمندی که در یک خانواده ی یهودی زخم خورده از خودکشی، در برلین قبل از جنگ جهانی دوم به دنیا می آید. شارلوت که شیفته ی هنر و زندگی است، شروع به تحصیل در آلمان می کند تا اینکه خطر جنگ، دیگر این اجازه را به او نمی دهد. او به فرانسه می گریزد و از یک اردوگاه کار جان فرسا فرار می کند. شارلوت که به تازگی آزادی اش را به دست آورده است، حدود دو سال را در تنهایی و خلوت خود، صرف آفرینش هنرهایی در شرح حال خود[تصاویر، کلمات و حتی موسیقی]می کند که همگی با هم، بازگوکننده ی داستان زندگی او هستند. داوید فوئنکینوس در رمان شارلوت، با شور زندگی، شوخ طبعی و دقتی هوشمندانه، به پرداختی بدیع از زندگی تراژیک و هنر والای شاروت سالومون دست یافته است. این رمان درخشان، مهیج و زندگی بخش، نتیجه ی اشتیاقی طولانی مدت در ادای دین به هنرمندی جوان است.

کتاب شارلوت


ویژگی ها کتاب شارلوت

برنده ی جایزه ی رنودو سال 2014

برنده ی جایزه ی تکمیلی گنکور سال 2014

مشخصات کتاب شارلوت
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
تعداد صفحه :256
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2014
شابک :‭978-964-408-390-7
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب شارلوت
Foenkinos’ unique homage is exquisitely empathetic and stunningly tragic.
این ادای دین منحصر به فرد فوئنکینوس، بسیار تأثیرگذار و به شکل خیره کننده ای تراژیک است.
Booklist Booklist

A sensitive and deeply moving novel.
رمانی بسیار تکان دهنده و پراحساس.
Library Journal Library Journal

A searing portrait of a brilliant artist.
تصویری پر سوز و گداز از هنرمندی درخشان.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

بخش هایی از کتاب شارلوت (لذت متن)
کلمات همواره به مقصد نیازی ندارند. می توان آن ها را رها کرد تا در مرزهای حواس متوقف شوند و بی چهره در فضای تشویش، سرگردان بمانند. اصلا امتیاز هنرمندان همین است: زندگی در میان ابهام.

به نظرم می رسد که یک اثر باید از پدیدآورنده اش پرده بردارد. البته، من با تخیل مخالفتی ندارم. اما همه ی این ها برای سرگرمی است و مردم هم به سرگرم شدن نیاز دارند. این، شیوه ی آن ها برای ندیدن حقیقت است.

باید در ژرف ترین ژرفنای خویش به دنبال آوا گشت. چطور ممکن است کودکان بتوانند این همه مدت جیغ بکشند؟ آن هم بی آن که به تارهای صوتی شان آسیب برسد؟ باید به سرچشمه ی این نیرو بازگشت. غوطه ای جنون آمیز در آن چه در وجود ما پنهان است.