کتاب عروس دریایی

The Thing About Jellyfish
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 33,000 | 29,700 تومان

  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 20091
مترجم :
شابک : 978-6003532380
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 264
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

شاید عروس دریایی
The Thing About Jellyfish
کد کتاب : 924
مترجم :
شابک : 978-600-8111-47-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

معرفی کتاب شاید عروس دریایی اثر الی بنجامین

کتاب شاید عروس دریایی، رمانی پرفروش نوشته ی الی بنجامین است که اولین بار در سال 2015 منتشر شد. همه می گویند که این فقط یک حادثه بوده و گاهی اوقات، اتفاقات بی هیچ دلیلی روی می دهند. اما سوزی هیچ وقت این حرف ها را باور نکرده است. بعد از این که بهترین دوست سوزی در آب جانش را از دست می دهد، او متقاعد می شود که دلیل واقعی مرگ دوستش، نیش یک عروس دریایی کمیاب بوده است. سوزی به دنیای آرام و خاموش تخیل خود پناه برده و نقشه ای می کشد تا نظریه ی خود را به اثبات برساند، حتی اگر این کار مستلزم سفری به دور دنیا و آن هم به تنهایی باشد. سفر عجیب و پراحساس سوزی، به کاوش در معنی زندگی، مرگ و شگفتی های جهان هستی می پردازد و این نکته را یادآور می شود که همیشه می توان عشق و امید را در کنار خود یافت.

کتاب شاید عروس دریایی


ویژگی های کتاب شاید عروس دریایی

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

نامزد جایزه ی ملی کتاب آمریکا

الی بنجامین
الی بنجامین، نویسنده ی آمریکایی کتاب های کودک و نوجوان است که در شهر ویلیامزتاون در ایالت ماساچوست زندگی می کند.بنجامین، دانش آموخته ی کالج گرینل در ایالت آیووا است. اولین رمان این نویسنده، نامزد جایزه ی ملی کتاب آمریکا شد و در زمره ی پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفت.
نکوداشت های کتاب شاید عروس دریایی
An uncommonly fine first novel.
رمان اولی که به شکلی غیرعادی خوب و راضی کننده است.
Booklist Booklist

A shining example of the highs and lows of early adolescence.
نمونه ای درخشان از فراز و نشیب های ابتدای نوجوانی.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A superbly written, heartfelt novel.
رمانی فوق العاده خوش ساخت و پر احساس.
School Library Journal School Library Journal

قسمت هایی از کتاب شاید عروس دریایی (لذت متن)
اگر به مدت کافی به عروس های دریایی نگاه کنید، تپش قلبشان را احساس می کنید. فرقی ندارد آن ها از کدام نوع باشند؛ «آتوالا»ی خون قرمز با درخشش دل فریب و خیره کننده و یا گونه ی «کلاه گل دار» یا «آرلیا آریتا» که مثل ماه نیمه روشن است. وقتی به سرعت جمع می شوند و دوباره خود را رها می کنند، انگار ضربان دارند؛ مانند قلب یک روح؛ قلبی که می توان از آن طرفش دنیای دیگری را دید؛ جایی که تمام گمشده هایت در آن پنهان شده اند.

خانم ترتن می گوید اگر 80 سال عمر کنی، قلبت سه میلیارد بار می تپد. داشتم سعی می کردم چنین عدد بزرگی را تصور کنم. سه میلیارد. سه میلیارد ساعت قبل، انسان های مدرن وجود نداشتند و فقط غارنشینان چشـم گنده ی پرمو روی زمین زندگی می کردند که تنها صدایشـان خرخر بود. سه میلیارد سـال قبل، شاید زندگی هم وجود نداشت؛ و حالا ببین قلبت چقدر خوب کارش را انجام می دهد و می تواند تا سه میلیارد بار پشت سر هم بزند؛ البته به شرطی که تا آن وقت زنده باشی.

همیشه تصور می کردم مردم با چشم هایشان می بینند، اما وقتی از طرف مدرسه ی راهنمایی یوجین فیلد ممریال برای اردوی پاییزی به آکواریوم رفتیم، من، یعنی «سوزی سوانسون» کاملا نامرئی شدم! انگار دیده شدن، بیشتر از چشم، به گوش مربوط است.