کتاب چند نامه به شاعری جوان

Letters to a Young Poet
کد کتاب : 992
مترجم :
شابک : 978-964-7603-40-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 110
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1929
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 3 خرداد

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب چند نامه به شاعری جوان اثر راینر ماریا ریلکه

کتاب چند نامه به شاعری جوان، اثری نوشته ی راینر ماریا ریلکه است که اولین بار در سال 1929 منتشر شد. در سال 1903، دانشجوی یکی از آکادمی های نظامی، برخی از اشعار خود را برای شاعری شناخته شده و اتریشی فرستاد و از او تقاضا کرد که ارزشی ادبی آن ها را مورد قضاوت قرار دهد. این شاعر شناخته شده، راینر ماریا ریلکه بود. ریلکه در این مجموعه از نامه ها و مقالات، که گنجینه ای از تفکرات و بینش های منحصر به فرد او هستند، خواسته ی آن دانشجوی جوان را اجابت کرد. این نامه ها در مرحله ی مهمی از فرآیند رشد و شکل گیریِ هنریِ ریلکه به رشته ی تحریر درآمدند و دربردارنده ی بسیاری از موضوعاتی هستند ک بعدها در بهترین آثار او به کار گرفته شدند. خود ریلکه بعدها اذعان کرد این نامه ها، بخشی از نبوغ هنری و خلاقانه ی او هستند؛ موضوعی که کتاب چند نامه به شاعری جوان را به اثری ضروری و بسیار بااهمیت برای دانش پژوهان، عاشقان شعر و علاقه مندان به ریلکه، اشعار آلمانی و به طور کلی خلقِ هنری تبدیل می کند.

کتاب چند نامه به شاعری جوان

راینر ماریا ریلکه
رنه کارل ویلهلم ماریا ریلکه، زاده ی 4 دسامبر 1875 و درگذشته ی 29 دسامبر 1926، شاعر و رمان نویس چک/اتریشی بود.او در شهر پراگ چشم به جهان گشود و دوران کودکی چندان شاد و خوشحالی نداشت.پدر و مادر ریلکه در سال 1884 از هم جدا شدند و او را وادار به ورود به دانشگاه نظامی کردند. ریلکه سال های 1886 تا 1891 را در این دانشگاه گذراند و به علت بیماری آن جا را ترک کرد. او پس از 4 سال تلاش برای گذراندن امتحان ورودی دانشگاه، سرانجام موفق به این کار شد و در پراگ و مونیخ، به تحصیل ادبیات، تاریخ و فلسفه مشغول گش...
نکوداشت های کتاب چند نامه به شاعری جوان
The readers will be delighted by this slim and beloved work.
مخاطبین از این کتاب کوتاه و محبوب، لذت خواهند برد.
Los Angeles Times Los Angeles Times

A classic of sincerity and deepness.
یک اثر کلاسیک صادقانه و ژرف.
Book News

One of Rilke's most popular books.
یکی از پرطرفدارترین کتاب های ریلکه.
Daily Telegraph Daily Telegraph

قسمت هایی از کتاب چند نامه به شاعری جوان (لذت متن)
و اگر همه کس نتواند، مرد خلوت می تواند. زیرا اوست که می داند هر جمالی در جانور و گیاه صورت پایدار و آشکاری از عشق و شوق است. اوست که می بیند جانوران و گیاهان با شکیبایی جفت می شوند و افزونی می یابند و این به حکم قانون رنج و خوشی نیست، بلکه همه تابع قانونی هستند که از رنج و خوشی در می گذرد و بر هر اراده و مقاومتی مستولی می شود. کاش آدمی این راز را که بر همه ی جهان، تا خردترین چیزهای آن، استیلا دارد با فروتنی بیشتری در می یافت. کاش آن را با اهمیت بیشتری تحمل می کرد و می پذیرفت. به جای آنکه آن را آسان بگیرد، کاش می دانست که چه گران است. کاش انسان باروری خویش را مقدس می شمرد. باروری، چه جسمانی باشد و چه روحانی، یکیست.

اگر مهر خود را بر هرچه هست بگسترید، اگر به فروتنی بکوشید تا با هر چه ناچیز می نماید، آشنا شوید، آنگاه همه ی امور برای شما آسان تر خواهد شد و در نظرتان خوش آهنگ تر و دوستانه تر جلوه خواهد کرد.

آنچه سرنوشت نامیده می شود، از بیرون به آدمی رو نمی آورد بلکه از خود او سر می زند.