چند نامه به شاعری جوان

Letters to a Young Poet

مشخصات کتاب چند نامه به شاعری جوان
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-7603-40-9
تعداد صفحه :110
سال انتشار شمسی :1391
سال انتشار میلادی :1929
سری چاپ :6
زودترین زمان ارسال :---

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب چند نامه به شاعری جوان اثر راینر ماریا ریلکه | ایران کتاب

کتاب چند نامه به شاعری جوان، اثری نوشته ی راینر ماریا ریلکه است که اولین بار در سال 1929 منتشر شد. در سال 1903، دانشجوی یکی از آکادمی های نظامی، برخی از اشعار خود را برای شاعری شناخته شده و اتریشی فرستاد و از او تقاضا کرد که ارزشی ادبی آن ها را مورد قضاوت قرار دهد. این شاعر شناخته شده، راینر ماریا ریلکه بود. ریلکه در این مجموعه از نامه ها و مقالات، که گنجینه ای از تفکرات و بینش های منحصر به فرد او هستند، خواسته ی آن دانشجوی جوان را اجابت کرد. این نامه ها در مرحله ی مهمی از فرآیند رشد و شکل گیریِ هنریِ ریلکه به رشته ی تحریر درآمدند و دربردارنده ی بسیاری از موضوعاتی هستند ک بعدها در بهترین آثار او به کار گرفته شدند. خود ریلکه بعدها اذعان کرد این نامه ها، بخشی از نبوغ هنری و خلاقانه ی او هستند؛ موضوعی که کتاب چند نامه به شاعری جوان را به اثری ضروری و بسیار بااهمیت برای دانش پژوهان، عاشقان شعر و علاقه مندان به ریلکه، اشعار آلمانی و به طور کلی خلقِ هنری تبدیل می کند.

کتاب چند نامه به شاعری جوان

نکوداشت های کتاب چند نامه به شاعری جوان
The readers will be delighted by this slim and beloved work.
مخاطبین از این کتاب کوتاه و محبوب، لذت خواهند برد.
Los Angeles Times Los Angeles Times

A classic of sincerity and deepness.
یک اثر کلاسیک صادقانه و ژرف.
Book News

One of Rilke's most popular books.
یکی از پرطرفدارترین کتاب های ریلکه.
Daily Telegraph Daily Telegraph

قسمت هایی از کتاب چند نامه به شاعری جوان (لذت متن)
و اگر همه کس نتواند، مرد خلوت می تواند. زیرا اوست که می داند هر جمالی در جانور و گیاه صورت پایدار و آشکاری از عشق و شوق است. اوست که می بیند جانوران و گیاهان با شکیبایی جفت می شوند و افزونی می یابند و این به حکم قانون رنج و خوشی نیست، بلکه همه تابع قانونی هستند که از رنج و خوشی در می گذرد و بر هر اراده و مقاومتی مستولی می شود. کاش آدمی این راز را که بر همه ی جهان، تا خردترین چیزهای آن، استیلا دارد با فروتنی بیشتری در می یافت. کاش آن را با اهمیت بیشتری تحمل می کرد و می پذیرفت. به جای آنکه آن را آسان بگیرد، کاش می دانست که چه گران است. کاش انسان باروری خویش را مقدس می شمرد. باروری، چه جسمانی باشد و چه روحانی، یکیست.

اگر مهر خود را بر هرچه هست بگسترید، اگر به فروتنی بکوشید تا با هر چه ناچیز می نماید، آشنا شوید، آنگاه همه ی امور برای شما آسان تر خواهد شد و در نظرتان خوش آهنگ تر و دوستانه تر جلوه خواهد کرد.

آنچه سرنوشت نامیده می شود، از بیرون به آدمی رو نمی آورد بلکه از خود او سر می زند.