معرفی کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی

کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد، رمانی نوشته ی اوریانا فالاچی است که اولین بار در سال 1975 به چاپ رسید. این رمان بلافاصله پس از انتشار، در 27 کشور ترجمه و به فروش گذاشته شد و نام خود را به عنوان اثری موفق در سطح جهان مطرح کرد. داستان این رمان به مونولوگ تأثیرگذار مادری می پردازد که با کودک درون شکمش صحبت می کند. این نامه با مطرح کردن سؤالاتی دشوار به موضوعاتی اساسی همچون سِقط و معنای زندگی می پردازد: آیا تحمیل کردن زندگی به یک موجود منصفانه است، در حالی که این زندگی ممکن است با رنج همراه باشد؟ آیا به دنیا نیامدن بهتر است؟ این کتاب بر معنای واقعی زن بودن دست گذاشته است: قدرتِ بخشیدن و یا نبخشیدنِ زندگی. آیا شخصیت اصلی داستان می تواند از عهده ی بزرگ کردن موجودی همانند خود برآید و بخشی از آزادی ها و زندگی گذشته ی خود را در این راه فدا کند؟

کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد


ویژگی های کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

مشخصات کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-525-097-1
تعداد صفحه :120
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :1975
سری چاپ :7
نکوداشت های کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
Strong and moving.
قدرتمند و تکان دهنده.
Christian Science Monitor Christian Science Monitor

A gripping tale.
داستانی گیرا.
Italian Cyprus

Deeply engaging.
بسیار جذاب.
Reading Length

بخش هایی از کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد (لذت متن)
حتا درد هم نمی تونه من بترسونه ! تموم ترس من از توست ! زند گی یعنی خستگی ! زند گی یه جنگه که هر روز تکرار می شه و عوض شادی هاش که تنها قد یه پلک به هم زدن دووم دارن، باید بهای زیادی بدی !

هیچ چیز مثل گرایش اسرار آمیزی که موجودی را به طرف دیگری سوق می دهد(مثلا مردی را به طرف زنی، و زنی را به طرف مردی) آزادی انسان را تهدید نمی کند.

وقتی برنده می شی یا به مقصد می رسی یه خلأ رو تو خودت حس می کنی! واسه پر کردن همین خلأ باید دوباره راه بیفتی و مقصد تازه ایی پیدا کنی.