کتاب داستان زندگی یک زن

History
«تاریخ»
کد کتاب : 930
مترجم :
شابک : 978-964-448-190-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 782
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1974
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

جزو لیست برترین کتاب های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1986 ساخته شده است.

معرفی کتاب داستان زندگی یک زن اثر الزا مورانته

کتاب تاریخ، رمانی نوشته ی الزا مورانته است که نخستین بار در سال 1974 منتشر شد. این رمان حدود سی سال بعد از زمانی نوشته شد که الزا مورانته و آلبرتو موراویا، یک سال را به صورت پنهانی در روستاهای دوردست کوه های جنوب رم گذراندند. مورانته در طول این مدت، شاهد تمامی تأثیرات جنگ بود و تصمیم گرفت تا تشریحی از تأثیر تاریخ، و یا رویدادهای بزرگ سیاسی که توسط ثروتمندان و قدرتمندان و جاه طلبان به وقوع می پیوندند، بر زندگی مردم عادی و آسیب پذیر بنویسد. کاراکتر اصلی این رمان برجسته و تکان دهنده، معلمی به نام ایدا مانکوسو است که شوهرش مُرده و پسر نوجوانش نیز، جنگ را همانند زمین بازی خود در نظر می گیرد. با پیشروی داستان، سربازی آلمانی که در مسیر رفتن به شمال آفریقا است، با ایدا مواجه می شود و همین اتفاق، زندگی این زن را برای همیشه تغییر می دهد.

کتاب داستان زندگی یک زن

الزا مورانته
الزا مورانته، زاده ی 18 آگوست 1912 و درگذشته ی 25 نوامبر 1985، نویسنده ی مشهور ایتالیایی بود که به عقیده ی بسیاری از منتقدان، یکی از مهمترین نویسندگان بعد از جنگ ایتالیا است.مورانته در رم متولد شد و دوران کودکی را در محله ی تستاچیو گذراند. او در پایان تحصیلات متوسطه، خانواده را ترک و زنگی مستقلی را آغاز کرد. مورانته ابتدا وارد دانشگاه ادبیات شد ولی پس از چندی به دلیل فقر، ترک تحصیل کرد. او در سال های 1939 و 1941 علاوه بر تدریس خصوصی، با مجله ی هفتگی اوگی همکاری می کرد. مورانته در سال 1941 به ...
نکوداشت های کتاب داستان زندگی یک زن
Morante is a storyteller who spellbinds.
مورانته، داستان سرایی است که مخاطب را مسحور می کند.
New York Review of Books New York Review of Books

A marvel of a novel.
رمانی معجزه گونه.
Saturday Review

There is so much to praise in this long, wonderfully rich novel.
در این رمان بلند و فوق العاده غنی، چیزهای زیادی برای تحسین کردن وجود دارد.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب داستان زندگی یک زن (لذت متن)
هر شخصی، حتی کم هوش ترین آدم ها و یا پست ترین طردشدگان، از دوران کودکی به بعد، تفسیری از جهان را برای خود در نظر می گیرد. و با این تفسیر به زندگی خود ادامه می دهد. و بدون آن، شخص در دیوانگی غرق خواهد شد.

سرنوشت چقدر عجیب و غریب است. من با مردی هشت سال جوانتر از خودم ازدواج کردم، و طبق قوانین طبیعت، این من بودم که باید اول می مردم درحالی که او در کنار بستر من نشسته بود. اما در عوض، سرنوشتم این بود که شاهد مرگ او باشم.

بدترین خشونت در مقابل انسان، تحقیر عقل و خرد اوست.