کتاب پسرها و عاشق ها

Sons and Lovers
کد کتاب : 524
مترجم :

شابک : 978-600-97207-0-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 639
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1913
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

جزو لیست مدرن لایبرری (به انتخاب منتقدین)

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1960 ساخته شده است.

معرفی کتاب پسرها و عاشق ها اثر دیوید هربرت لارنس

ازدواج گرترود و والتر مورل تبدیل به میدان جنگ شده است. گرترود که از شوهر بی سواد و گاها خشن خود زده شده، زندگی اش را وقف فرزندان و به خصوص پسرهای خود، ویلیام و پل، می کند و تصمیم دارد که اجازه ندهد آن دو، راه پدرشان که کار کردن در معادن زغال سنگ است را ادامه دهند. اما زمانی که پل تصمیم می گیرد تا با برقرار کردن رابطه با دختران هم سن و سال خودش، از کنترل افراطی و زندان گونه ی مادرش بگریزد، مشکلات و کشمکش های فراوانی اتفاق می افتد. پسرها و عاشق ها، تصویری فوق العاده جذاب از دوران کودکی و نوجوانی، و تضاد میان نسل ها است و شباهت های بی شماری با زندگی نویسنده ی اثر، دی. اچ. لارنس دارد. این رمان با توصیفات شگفت انگیز و عواطف عمیق، به شکلی استادانه به حقایقی جهان شمول درباره ی روابط انسان می پردازد.

کتاب پسرها و عاشق ها

دیوید هربرت لارنس
دیوید هربرت لارنس معروف به دی اچ لارنس، زاده ی 11 سپتامبر 1885 و درگذشته ی 2 مارس 1930، نویسنده، شاعر، نقاش، مقاله نویس بریتانیایی و یکی از معتبرترین چهره های ادبیات زبان انگلیسی بود.لارنس در خانواده فقیری در شهر ایستوود ناتینگهام شایر در سال ۱۸۸۵ میلادی دیده به جهان گشود. وی پس از مدتی آموزگاری در سال ۱۹۱۱، نخستین داستان خود را به نام طاووس سفید نوشت. پس از آن، او در سال ۱۹۱۹ به اروپا و استرالیا و آمریکا سفر کرد و در این مدت داستان های بسیاری منتشر کرد که از میان آنها می توان به پسرها و عاشق...
نکوداشت های کتاب پسرها و عاشق ها
It expresses those more intimate emotions which are so very nearly inexpressible.
این اثر، آن دسته از احساسات کاملا درونی را بیان می کند که تقریبا غیرقابل بیان هستند.
New York Times Book Review New York Times Book Review

A perfect study of human relationships.
پژوهشی بی نقص از روابط انسانی.
Schoolwork Helper

One of the greatest autobiographical novels of the twentieth century.
یکی از بزرگترین رمان های خودزندگی نامه ای قرن بیستم.
Penguin Random House Penguin Random House

قسمت هایی از کتاب پسرها و عاشق ها (لذت متن)
آن ها به دنبال صمیمیت واقعی بودند، اما حتی نمی توانستند به شکلی عادی به کسی نزدیک شوند، چرا که برداشتن قدم اول را کاری حقیرانه می شمردند و سادگی شکل دهنده ی روابط معمول انسانی را نیز مبتذل می دانستند.

او همیشه از جنگ با خودش فرار می کرد. حتی در خلوت خودش نیز، این گونه خود را توجیه می کرد که: «اگر او چنین و چنان نمی گفت، هیچ وقت این اتفاق نمی افتاد.

پل گفت: «زن ها این جوری با من رفتار می کنند. آن ها من را دیوانه وار می خواهند اما نمی خواهند که به من تعلق داشته باشند.»