کتاب نوسترومو

Nostromo
کد کتاب : 551
مترجم :
شابک : 978-964-311-847-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 520
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1904
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 20 تیر

جزو لیست مدرن لایبرری (به انتخاب منتقدین)

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1926 ساخته شده است.

معرفی کتاب نوسترومو اثر جوزف کنراد

این رمان ماجرایی از جوزف کنراد، در کوه های مه آلود کشوری خیالی در آمریکای جنوبی می گذرد و داستان استثمار و شورشی کاپیتالیستی را روایت می کند. داستان در دل اتفاقات و ناآرامی های اجتماعی آغاز شده با روایت جریاناتی در گذشته و آینده، زوال و نابودی عده ای و به قدرت رسیدن برخی دیگر را به تصویر می کشد. در رمان نوسترومو که یکی از برترین آثار جوزف کنراد به حساب می آید، اخلاق گرایی و شیوه ی نگارش استادانه و بی بدیل این نویسنده ی بزرگ، بسیار شایان توجه و چشمگیر است. کنراد با استفاده از شیوه ی روایی منحصر به فرد و شخصیت پردازی هایی هنرمندانه و بی نقص، داستانی بدون قهرمان خلق کرده است که به ضعف ها و سستی های بشر می پردازد.

کتاب نوسترومو

جوزف کنراد
جوزف کنراد با نام «تئودور یزف کنراد نالچ کوژینوسکی»، زاده ی ۳ دسامبر ۱۸۵۷ و درگذشته ی ۳ اوت ۱۹۲۴، نویسنده ی بریتانیایی-لهستانی بود.تئودور کنراد نالچ کورزینوسکی در سال ۱۸۵۷ در بردیچیف، امپراتوری روسیه (پادولیای، اوکراین کنونی) متولد شد. این منطقه از ملیت های مختلفی تشکیل شده بود که چهار مذهب و جهار زبان و چندین طبقه ی اجتماعی داشتند. آن بخشی که ساکنینش به زبان لهستانی حرف می زدند و خانواده ی کنراد هم از آن ها بود، آبا و اجدادی از طبقه ی سلاچتا بودند که طبقه ای پایین تر از آریستوکرات ها بود، ثر...
نکوداشت های کتاب نوسترومو
A novel of great political and psychological importance in modern literature.
رمانی بسیار مهم از نظر سیاسی و روانشناسانه در ادبیات مدرن.
Barnes & Noble

A mesmerizing portrait of man’s vulnerability to greed and corruption.
تصویری مسحورکننده از ضعف بشر در مواجهه با حرص و فساد.
Mantex

An immensely exciting tale of love, revolution, and politics.
داستانی بسیار هیجان انگیز درباره ی عشق، انقلاب و سیاست.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب نوسترومو (لذت متن)
دو جوان در لوکا با هم ملاقات کرده بودند. بعد از آن ملاقات چارلز گولد به دیدن هیچ معدنی نرفت، البته یک بار با یک درشکه، همراه با زنش، به دیدن مراکز استخراج سنگ مرمر رفتند، جایی که کار در آن تا حدی شبیه کار در معادن بود، چون در این مراکز نیز ماده ی خام ارزشمند از دل زمین بیرون کشیده می شد. چارلز گولد با کلام و سخن در قلب خود را به روی او نگشود؛ بلکه صرفا عمل کرد و اندیشید و این شیوه ی راستین صداقت و راستی است.

او از هر نظر نابود شده بود، اما انسانی که شوری در سر دارد، در زندگی شکست نمی خورد.

اقدام کردن، تسلی بخش است چرا که دشمن فکر و دوست توهم های گول زننده است. ما تنها با اقدام کردن به انجام کاری، حس می کنیم که کنترل سرنوشتمان را به دست داریم.