کتاب راه آخرت (راهی که همه می روند)

The Way of All Flesh
کد کتاب : 529
مترجم :
شابک : 964-7170-47-5‬
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 597
سال انتشار شمسی : 1383
سال انتشار میلادی : 1903
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست مدرن لایبرری (به انتخاب منتقدین)

معرفی کتاب راه آخرت (راهی که همه می روند) اثر ساموئل باتلر

راه آخرت که بین سال های 1873 و 1884 نوشته شد و در سال 1903 پس از مرگ ساموئل باتلر به انتشار رسید، در نظر بسیاری از منتقدین، اولین رمان قرن بیستم به حساب می آید. ساموئل باتلر در این رمان از بسیاری از تجارب شخصی خود استفاده کرده و به تزویر و دورویی زندگی یک خانواده ی مذهبی در دوران ویکتوریا پرداخته است. داستان کتاب همچنین، آرمان ها و ارزش های ثروتمندان قرن نوزدهم را مورد بررسی قرار داده و بر زیر سوال بردن این ارزش ها توسط نسل های بعدی تمرکز دارد. راه آخرت که جرج برنارد شاو از آن به عنوان «یکی از برترین دستآوردهای بشر» نام برده، به زندگی و روابط شخصیتی به نام ارنست پونتیفکس می پردازد و عمدتا روابط او با پدرش، تئوبالد، را مورد بررسی و کنکاش قرار می دهد.

کتاب راه آخرت (راهی که همه می روند)

ساموئل باتلر
ساموئل باتلر، زاده ی 4 دسامبر 1835 و درگذشته ی 18 ژوئن 1902، نویسنده و منتقد انگلیسی بود.باتلر در روستای لانگار در ناتینگهمشایر به دنیا آمد و رابطه ی خصومت آمیزی با والدین خود، به خصوص پدرش، داشت. او در سن دوازده سالگی برای تحصیل به مدرسه ای در شروزبری فرستاده شد و زندگی سخت در آن محیط را اصلا دوست نداشت. باتلر بعدها از شخصیت سختگیر مدیر این مدرسه در کتاب راه آخرت استفاده کرد. او سپس در سال 1854 به کالج سنت جان در کمبریج رفت و به تحصیل مشغول شد.باتلر پس از پایان دوران تحصیل، برای آماده سازی خ...
نکوداشت های کتاب راه آخرت (راهی که همه می روند)
Every contemporary novelist with a developed sense of irony is in some measure indebted to Butler.
همه ی رمان نویسان معاصر که از کنایه در آثار خود استفاده می کنند، به گونه ای مدیون باتلر هستند.
Penguin Random House Penguin Random House

A precursor to early twentieth-century modernist fiction.
اثری پیشگام در شکل گیری داستان های مدرن اوایل قرن بیستم.
Saint John's College

An early 20th century groundbreaker alongside the work of Sigmund Freud and Pablo Picasso.
اثری پیشرو و جریان ساز در اوایل قرن بیستم در کنار آثار زیگموند فروید و پابلو پیکاسو.
Biblio

قسمت هایی از کتاب راه آخرت (راهی که همه می روند) (لذت متن)
اگر آدم هایی که با مشکلی رو به رو هستند، اولین کار کوچک عاقلانه ای که به وضوح در ذهنشان عاقلانه جلوه می کند را انجام دهند، همیشه قدم بعدی را راحت تر خواهند دید و راحت تر خواهند برداشت.

اگر زمانی که بچه بودم، نصف تمایلات و استعدادهای خطرناکم را نشان داده بودم، پدرم مرا شاگرد یک سبزی فروش می کرد. از این موضوع مطمئنم.

او با خود گفت: «یتیم خانه هایی برای کودکانی که پدر و مادرشان را از دست داده اند، وجود دارد، آه! چرا، چرا، چرا هیچ مأمنی برای بزرگسالانی که هنوز والدین شان را از دست نداده اند، وجود ندارد؟»