شبانه ها

پنج داستان موسیقی و شب- Five Stories of Music and Nightfall
Nocturnes

  • قیمت : ۲۰,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۶,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب شبانه ها اثر کازوئو ایشی گورو

کتاب شبانه ها، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی کازوئو ایشی گورو است که اولین بار در سال 2009 منتشر شد. این کتاب، اولین مجموعه از داستان های کوتاهِ یکی از برجسته ترین و تحسین شده ترین نویسندگان عصر حاضر است؛ پنج داستان درخشان و در هم تنیده که موسیقی، عنصری مرکزی و پیشبرنده در آن ها است. در داستان های این مجموعه، شخصیت هایی به یاد ماندنی به چشم می خورند: خواننده ای محبوب در گذشته که تلاش می کند شکوه روزهای پیشین را بازیابد، از تنها یقین قطعی در زندگی خود روی برمی گرداند؛ مردی که سلیقه ی خطاناپذیرش در موسیقی، تنها چیزی است که دوستانش در او باارزش می دانند؛ خواننده و ترانه سرایی با مشکلات فراوان که ناخواسته درگیر ازدواجِ در حال فروپاشیِ زوجی می شود که تازه ملاقات کرده است؛ نوازنده ای بااستعداد و کشف نشده که به خود می قبولاند جراحی پلاستیک می تواند در پیشرفت او در کارش تأثیرگذار باشد؛ و نوازنده ای جوان که استادش به او قول می دهد استعدادش را شکوفا خواهد کرد.

کتاب شبانه ها


ویژگی ها کتاب شبانه ها

کازوئو ایشی گورو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2017

مشخصات کتاب شبانه ها
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-362-733-1
تعداد صفحه :224
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2009
سری چاپ :5
بیشتر بخوانید

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ای که شاهکار خلق می کند

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ی دوست داشتنی و فوق العاده با استعداد ژاپنی/انگلیسی است که با شایستگی تمام، جایزه ی نوبل ادبیات سال 2017 را از آن خود کرد.

نکوداشت های کتاب شبانه ها
An exploration of love, need, and the ineluctable force of the past.
کاوشی در عشق، نیاز و نیروی غیرقابل مقاومت گذشته.
Goodreads

A world that resonates with emotion, heartbreak, and humor.
دنیایی که احساس، اندوه و شوخ طبعی در آن طنین انداز است.
Barnes & Noble

These stories recall Ishiguro's best known novel, The Remains of the Day.
این داستان ها، یادآور شناخته شده ترین رمان ایشی گورو، «بازمانده روز» هستند.
Times Times

بخش هایی از کتاب شبانه ها (لذت متن)
من امیدوارم زنت برگردد. واقعا امیدوارم. اما اگر برنگشت خوب تو باید به فکر آینده ات باشی. شاید زن فوق العاده ای باشد اما زندگی بزرگ تر از عاشق بودن است.

«خیلی خوب است که آدم مثل یک نابالغ ده ساله رفتار کند، حال آنکه سال ها از آن دور شده. منتها آن را همین جور ادامه بدهد تا وقتی که به پنجاه سالگی نزدیک شود.» «تازه چهل و هفت سالم شده...» «منظورت از اینکه تازه چهل و هفت ساله شده چیه؟» با توجه به اینکه کنار امیلی نشسته بودم، صدایش خیلی بلند بود: «تازه چهل و هفت سال. این «تازه» چیزی است که زندگی ات را خراب کرده، ریموند. تازه، تازه، تازه. برایم بهترین کار را می کند. تازه چهل و هفت سال. طولی نمی کشد که شصت و هفت سالت بشود و «تازه» در محافل کوفتی بگردی و سعی کنی یک سقف کوفتی بالای سرت داشته باشی!»

تنها چیزی که برایش اهمیت داشت این بود که من ستاره بودم. همان کسی بودم که آرزویش را داشت، همان که وقتی در آن رستوران کوچک کار می کرد، نقشه ی به دست آوردنش را می کشید. در این فکر نبود که مرا دوست دارد یا نه. اما بیست و هفت سال زناشویی می تواند تأثیر عجیبی داشته باشد. بسیاری از زوج ها با عشق شروع می کنند، بعد از همدیگر خسته می شوند و عاقبت کارشان به بیزاری می کشد. اما بعضی وقت ها کار برعکس می شود. چند سال طول کشید، اما رفته رفته لیندی عاشق من شد. اوّل جرأت باور کردنش را نداشتم، ولی مدتی که گذشت، نتوانستم باور دیگری داشته باشم.