کازوئو ایشی گورو

کازوئو ایشی گورو

کازو ایشیگورو (Kazuo Ishiguro) (زاده ی ۸ نوامبر ۱۹۵۴ در ناگازاکی) نویسنده ی انگلیسی ژاپنی تبار است که خانوادهاش وقتی پنج ساله بود، به انگلستان مهاجرت کردند. ایشیگورو مدرک کارشناسی خود را در زبان انگلیسی و فلسفه از دانشگاه کنت در سال ۱۹۷۸ و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته ی نویسندگی خلاق در سال ۱۹۸۰ از دانشگاه انگلیای شرقی دریافت کرده است.او یکی از شناخته شده ترین نویسندگان معاصر انگلستان است و در سال ۱۹۸۶ برای کتاب هنرمندی از جهان شناور برنده ی جایزه ی وایتبرد و در سال ۱۹۸۹ برای کتاب بازمانده ی روز برنده ی جایزه ی بوکر شد.ایشیگورو همچنین برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2017 نیز می باشد از بین آثار او کتابهای وقتی یتیم بودیم و هرگز ترکم مکن نیز به فهرست نهایی جایزه ی بوکر راه یافتند. در سال ۲۰۰۸، مجله ی تایمز او را در رده ی ۳۲ در بین ۵۰ نویسنده ی برتر انگلیسی از سال ۱۹۴۵ قرار داده است.رمان های بازمانده ی روز و هرگز ترکم مکن، به صورت فیلم سینمایی درآمده اند.
جایزه نوبل ادبیات
برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2017

:: ایشی گورو در رمان هایی با نیروی عاطفی بزرگ، از اعماق بی انتهای ارتباط های وهم‌آلود ما با دنیا پرده برمی‌دارد. ::

کتاب های کازوئو ایشی گورو

شام خانوادگی


هرگز ترکم مکن


وقتی یتیم بودیم


شبانه ها


تسلی ناپذیر


غول مدفون


بازمانده ی روز


بیشتر بخوانید

جایزه من بوکر، به نام بریتانیا به کام دنیا

جایزه ی بوکر از سال 1969 پایه گذاری شده و از همان آغاز، رسالت خود را معرفی و ترویج بهترین آثار داستانی در قالب رمان قرار داده است.

5 دلیل برای خواندن رمان‌های عاشقانه‌‌ و تأثیر آن بر زندگی

اگر همیشه با دیده ی شک و تردید به رمان های عاشقانه و طرفداران آن نگریسته اید و علت محبوب بودن این ژانر، کنجکاوی تان را برانگیخته است، با این مقاله همراه شوید

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ای که شاهکار خلق می کند

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ی دوست داشتنی و فوق العاده با استعداد ژاپنی/انگلیسی است که با شایستگی تمام، جایزه ی نوبل ادبیات سال 2017 را از آن خود کرد.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.