بازمانده ی روز

The Remains of the Day

  • قیمت : ۳۰,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب بازمانده ی روز اثر کازوئو ایشی گورو

در سال 1956، استیونز، پیش خدمتی باسابقه در دارلینگتون هال، تصمیم می گیرد که به سوی وست کانتری برود. اما این گردش شش روزه، تبدیل به سفری به درون گذشته ی استیونز و کشورش انگلستان می شود؛ گذشته ای که با فاشیسم، دو جنگ جهانی و عشقی پنهان بین یک پیش خدمت و یک خدمت کار خانه، گره خورده است. رمان خیره کننده ی ایشی گورو، داستان عاشقانه ای همزمان ناراحت کننده و خنده آور، تأملی عمیق بر شرایط حاکم بر انسان مدرن، و مرثیه ای برای انگلستان در زمان تغییرات سرنوشت ساز است.

کتاب بازمانده ی روز


ویژگی ها کتاب بازمانده ی روز

برنده جایزه من بوکر سال 1989

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۱۷

در سال ۱۹۹۳، فیلم سینمایی ساخته شده از روی این کتاب با شرکت آنتونی هاپکینز و اما تامسون در هشت رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

مشخصات کتاب بازمانده ی روز
نوع جلد :شومیز
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1989
قطع :جیبی
شابک :978-964-431-062-1
تعداد صفحه :360
سری چاپ :18
بیشتر بخوانید

جایزه من بوکر، به نام بریتانیا به کام دنیا

جایزه ی بوکر از سال 1969 پایه گذاری شده و از همان آغاز، رسالت خود را معرفی و ترویج بهترین آثار داستانی در قالب رمان قرار داده است.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

5 دلیل برای خواندن رمان‌های عاشقانه‌‌ و تأثیر آن بر زندگی

اگر همیشه با دیده ی شک و تردید به رمان های عاشقانه و طرفداران آن نگریسته اید و علت محبوب بودن این ژانر، کنجکاوی تان را برانگیخته است، با این مقاله همراه شوید

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ای که شاهکار خلق می کند

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ی دوست داشتنی و فوق العاده با استعداد ژاپنی/انگلیسی است که با شایستگی تمام، جایزه ی نوبل ادبیات سال 2017 را از آن خود کرد.

نکوداشت های کتاب بازمانده ی روز
Brilliant and quietly devastating.
درخشان و غم انگیز در نهان.
Newsweek Newsweek

A subtle masterpiece of quiet desperation.
شاهکاری لطیف از یأسی نهان.
Guardian Guardian

An intricate and dazzling novel.
رمانی پیچیده و خیره کننده.
New York Times New York Times

بخش هایی از کتاب بازمانده ی روز (لذت متن)
من حتی نمی توانم بگویم که اشتباهاتم را خودم مرتکب شده ام. واقعا، آدم باید از خودش بپرسد، چه شأن و منزلتی در این کار وجود دارد؟

اگر تحت تأثیر این فکر هستی که خود را به کمال رسانده ای، هرگز به قله هایی که مطمئنا توان دستیابی به آنان را داری، نخواهی رسید.

"از همه ی این حرف ها گذشته، اگر زندگی مان آن چیزی نشده است که همیشه آرزویش را داشته ایم، با نگاه به گذشته و سرزنش کردن خودمان، چه چیزی نصیبمان می شود؟