کتاب آشیانه ی اشراف

Home of the Gentry

مشخصات کتاب آشیانه ی اشراف
مترجم :
شابک : 978-9642090129
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1859
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 26 آذر

معرفی کتاب آشیانه ی اشراف اثر ایوان تورگنیف

تورگنیف رمان آشیانه ی اشراف را در چهل سالگی نوشت؛ رمانی کوتاه که افکار و احساسات او را در آغاز میانسالی بیان می کند. لاورتسکی، شخصیت اصلی داستان، صفات مشترکی با تورگنیف دارد. او نجیب زاده ای است که برای تحصیل به مسکو رفت و همان جا هم، در یک سالن تئاتر، شیفته ی دختر جوان زیبایی شد و با او ازدواج کرد. اما در سفری به پاریس از فریب و خیانت همسرش آگاه شد و دلشکسته به روسیه بازگشت و در املاک خانوادگی اش ساکن شد. لاورتسکی پس از بازگشت نیز مجذوب دختر جوان دیگری می شود.
آشیانه ی اشراف درباره ی شخصیت هایی است که در سال های قرن هجدهم و نوزدهم در روسیه به «آدم زیادی» معروف بودند؛ اشراف زاده هایی تحصیل کرده و باسواد که سودی به جامعه نمی رسانند و کار و فعالیتی ندارند.

کتاب آشیانه ی اشراف

ایوان تورگنیف
ایوان سرگئی‌یویچ تورگنیف (به روسی: Ива́н Серге́евич Турге́нев) (زاده (۹ نوامبر ۱۸۱۸ در استان اریول، روسیه - درگذشته ۳ سپتامبر ۱۸۸۳ در بوگیوال؛ حوالی پاریس) رماننویس، شاعر و نمایش‌نامهنویس روس بود که نخستین بار توسط او کشورهای غربی با ادبیات روسی، آشنا شدند. آثار او تصویری واقع‌گرایانه و پر عطوفت از دهقانان روس و بررسی تیزبینانه‌ای از طبقه روشنفکر جامعه روسیه که در تقلای سوق دادن کشور به عصری نوین بودند، ارائه می‌دهد.