شهریار

The Prince

مشخصات کتاب شهریار
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :جلد نرم
شابک :978-964-416-290-9
تعداد صفحه :216
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1513
سری چاپ :7
زودترین زمان ارسال :31 فروردین

جزو فهرست برترین آثار فلسفی گودریدز

معرفی کتاب شهریار اثر نیکولو ماکیاولی | ایران کتاب

کتاب شهریار، اثری نوشته ی نیکولو ماکیاولی است که در سال 1513 به رشته ی تحریر درآمد. این کتاب، اثری پیشگامانه و جریان ساز در حوزه ی فلسفه ی سیاسی مدرن است و ماکیاولی را اغلب به خاطر خلق آن به یاد می آورند. کتاب شهریار که به عنوان رساله ای در مورد بایدها و نبایدهای حکمرانی برای شاهزداگان نگاشته شد، یکی از اولین و تأثیرگذارترین آثار در عرصه ی علوم سیاسی در سطح جهان است. ماکیاولی، توصیه های فراوانی را در مورد چگونگی رسیدن به موفقیت در فرمانروایی در این اثر گنجانده و اگرچه کتاب شهریار در اویل سده ی شانزدهم میلادی نوشته شد، ایده ها و اطلاعات موجود در آن، در دنیای امروز نیز بسیار ملموس و آشنا جلوه می کند. تفاوت اصلی این کتاب با سایر آثار ادبی سیاسی، جدا کردن آرمان گرایی های اخلاقی و هنجارهای انسانی از ملزومات و نیازهای حکومت کردن در دنیای واقعی است. همین جنبه از اثر ماکیاولی است که باعث شده نام این نویسنده، یادآور فرصت طلبی های غیراخلاقی باشد. برخی بر این عقیده اند که خود ماکیاولی به اندازه ای که اثرش نشان می دهد، فرصت طلب و بی توجه به اخلاقیات نبوده و کتاب شهریار را تنها برای نشان دادن ملزومات واقعی حکمرانی نوشته است.

کتاب شهریار

نکوداشت های کتاب شهریار
Machiavelli is regarded as one of the founders of Political Science.
ماکیاولی به عنوان یکی از بنیان گذاران علوم سیاسی در نظر گرفته می شود.
Barnes & Noble

A classic of political philosophy.
اثری کلاسیک در حوزه ی فلسفه ی سیاسی.
Goodreads

An all-encompassing understanding of men in power.
درکی جامع و کامل از انسان های صاحب قدرت.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب شهریار (لذت متن)
یکی از اشتباهاتی که ممکن است برای شهریاران به آسانی رخ دهد، موضوع چاپلوسان است که شهریار باید خیلی باهوش و خوشبخت باشد تا بتواند آن ها را بشناسد و در انتخاب دوستان باید که بسیار مهارت داشته باشد. عده ی این افراد در دربارها بسیار است و از آن جایی که فرد شیفته و علاقه مند به چیزهایی است که به خودش مربوط است و همواره خود را به واسطه ی آن ها فریب می دهد، چنین پادشاهانی به ندرت می توانند از شر چاپلوسان ایمن بمانند و اگر بخواهند خود را ایمن نگاه دارند، باز معایب دیگری پیدا خواهد شد.

مردم حافظه ی کوتاه مدت دارند، پس اگر می خواهی ضربه بزنی، سریع و محکم بزن ولی اگر می خواهی محبت کنی، به تدریج و طولانی این کار را انجام بده؛ چون طولانی تر است، بیشتر در ذهن مردم می ماند.

همه، شخصی را که در ظاهر نشان می دهید، می بینند و عده ی کمی، شخصی را که واقعا هستید، تجربه می کنند.